Spolupráce

3 mýty o krmivu pro psy a tipy, jak pro vašeho psa vybrat tu nejlepší stravu

Možná si to někteří lidé ani neuvědomují, ale správně krmit svého psa není až tak lehké, jak by se mohlo zdát. Existuje spousta mýtů o tom, jaký typ krmiva by váš psí přítel měl dostat a jak velké by měly být ideální porce. V tomto článku rozebereme tři běžné mýty o krmivu pro psy a věříme, že vám pomůže lépe pochopit to, co vaše štěně potřebuje pro své optimální zdraví.

Mýtus č.1: Obiloviny pro psa nejsou vhodné

Existuje spousta mýtů a mylných představ ohledně krmiva pro psy a jeho složení. Jedním z nich je obsah obilovin.

Mnoho majitelů psů nemají z představy, že jejich pes jí obiloviny, dobrý pocit, protože si myslí, že jsou pro ně nevhodné. Nicméně je to mylná představa, která byla vyvrácena odborníky na psí výživu. Obiloviny jsou naopak pro psa velmi prospěšné, protože mu poskytují vlákninu, a tím mu pomáhají udržet zdravý zažívací trakt.

Existují tři typy krmiva pro psy:

  1. Psí krmivo bez obilovin a bez lepku (se zeleninou)
  2. Psí krmivo s obilovinami, ale bez lepku (například s rýží)
  3. Psí krmivo s lepkem (pro psy není moc vhodné)

Krmivo pro psy bez obilovin je samozřejmě dražší. Ale lze nalézt zlatou střední cestu (co se týče ceny i kvality) výběrem psího krmiva s rýží, jako např. bezlepkové krmivo pro psy Bellfor.

Takže zařazení obilovin do stravy psa, který má zdravý trávicí systém, se nemusíte obávat. Jen se ujistěte, že je krmivo bezlepkové a má vysoký obsah proteinu.

Mýtus č. 2: Drahé krmivo pro psy je vždy lepší

Je krmivo pro vašeho psa drahé? Pokud jste milovníkem psů, pravděpodobně za něj utratíte celé jmění. Ale před tím, než vyrazíte koupit to nejdražší, což by mělo být teoreticky to nejlepší, se podívejme, jestli to tak opravdu je.

Ne všechna drahá krmiva pro psy jsou opravdu kvalitní. Na trhu existují i některá levná krmiva, která Vašemu psovi zajistí veškeré živiny, jež potřebuje. Samotný fakt, že je výrobek prodávaný v luxusním obalu, ještě neznamená, že bude lepší než ostatní produkty – důvodů, proč je takový výrobek důvěryhodnější či oblíbenější než jiné, může být více. A ve finále to, že firma propaguje takový výrobek jako „zdravý“, nemusí nutně znamenat, že skutečně zdravý je – některé firmy udělají cokoliv pro to, aby jejich výrobky působily co nejlépe.

Mýtus č. 3: Existuje něco jako univerzální výživa vhodná pro všechny

Problémem u tohoto typu výživy je to, že neberu v úvahu aktuální zdravotní stav psa, jeho plemeno, váhu, věk či životní etapu, ve které se nachází. V důsledku toho nemusí být výživa zvolená pro vašeho psa nutričně dostačující či vhodná k uspokojení jeho potřeb.

Zkrátka univerzální krmivo není určeno všem, pokud chceme zvolit tu nejlepší výživu pro vaše štěňátko. Kvalita stravy závisí na mnoha faktorech, které je třeba brát v úvahu, pokud sestavujeme stravovací plán, jež bude schopen uspokojit nutriční potřeby vašeho psího kamaráda.

Tipy pro výběr té nejlepší stravy pro psa

Vybrat tu nejlepší stravu pro psa není zrovna snadný úkol. Na trhu jsou tisíce značek, tak kterou si vybrat? Proto jsme sepsali seznam doporučení, jak vybrat tu správnou.

Udělejte si malý průzkum ohledně velikosti, věku a životního stylu vašeho psa

Psi jsou zvířata, která žijí ve smečce, a jejich strava by měla napodobovat stravu divočiny. Chcete-li se dozvědět něco více o potřebách svého psa, můžete si vyhledat různá plemena, abyste zjistili, co jedí v přirozeném prostředí. Při výběru krmiva pro svého psa je třeba vzít v úvahu mnoho různých faktorů. Plemeno, věk, velikost a životní styl vašeho psa budou mít na tento výběr rozhodující vliv. Například štěňata potřebují stravu, která obsahuje více tuku než strava dospělých psů, protože rostou mnohem rychlejším tempem.

Zjistěte, zda má váš pes nějaké alergie či specifické požadavky na výživu

Některá psí plemena jsou citlivější na určitý typ stravy a její složení. Nejlepším způsobem, jak zjistit, jestli má váš pes nějaké alergie či specifické požadavky na výživu, je udělat si průzkum různých typů psího krmiva, které je dnes na trhu dostupné.

Dávejte si pozor na složky nízké kvality

Ingredience nízké kvality mohou vést v k tomu, že bude pejskovi špatně, a z dlouhodobého hlediska mohou způsobit zdravotní problémy. Určitě si pilně prostudujte seznam složek krmiva a ujistěte se, že obsahuje vysoké množství bílkovin a málo plniva.

Hledejte různé zdroje bílkovin

Samotný fakt, že firma používá ingredience vysoké kvality, ještě neznamená, že vašemu psovi poskytnou odpovídající výživu. Bílkoviny jsou zásadní složkou jakékoliv zvířecí stravy, proto si ověřte, že je v ní zastoupen alespoň jeden zdroj proteinů z každé skupiny – hovězí maso, drůbež, ryby/mořské plody, vejce a mléčné výrobky.

Zvažte, nakolik je pro vás důležitá cena krmiva

Po tom, co jsme vyvrátili tyto mýty o psí výživě a poskytli vám tipy na výběr té nejlepší stravy pro psy, jsme si jistí, že v budoucnosti budete činit v oblasti psí výživy ta správná rozhodnutí!

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button