Spolupráce

Jaké papuče vybrat pro své dítě?

Papuče se budou hodit dětem do školy, ale i na doma nebo na zájmové kroužky. Na následujících řádcích si tak povíme, podle jakých kritérií dětské papuče vybírat. Také se dozvíte jaké barvy, vzory a motivy dětské obuvi pofrčí v letošní sezóně. Čtěte a inspirujte se s námi!

Podle jakých kritérií vybírat dětské papuče?

Dětské papuče můžeme vybírat na základě několika důležitých kritérií. Pojďme si na ně posvítit pěkně zblízka. U dětské obuvi je důležité zpracování podrážky. Ta by neměla klouzat a měla by být dostatečně odpružená. Díky tomu bude vhodně tlumit dopady chodidel při kontaktu se zemí. Dětské papuče by pak měly mít i prodyšný svršek. Díky němu se nebudou vašim ratolestem potit chodidla. A to ani při celodenním nošení. Papuče pro děti by měly mít dokonale zarovnané švy. Nikde nesmí nic trčet ani překážet. Vhodné jsou pak i ty kousky, které mají oděruodolné vlastnosti. Barva nebo potisk by se neměl z dětské obuvi sloupávat. Kvalitní papuče pro děti můžete sehnat i v prodejnách CCC. Podívat se můžete i na internetový obchod. Zaměříme-li se na modely obuvi, jsou dětem k mání nazouváky, sandály i bačkory. Výběr tak záleží jen na vás a na vašich dětech.

Jaký design dětských papučí bude letos in?

I děti chtějí být ve školkách, školách nebo zájmových kroužcích in. V letošní sezóně budou trendy především papuče v přírodních a v pastelových odstínech. Kakaové, zelené nebo tmavě modré papuče tak budou vhodné i pro vaše ratolesti. Starší děti si pak oblíbily i modely v černé a v bílé barvě. Černé a bílé papuče mají tu výhodu, že je děti snadno sladí s pestrobarevnými oděvy nebo s oblečením se vzory a s motivy. Vzory mohou mít na sobě i papuče. Letos pofrčí ty květinové a zvířecí. Děti je milují! Děti v předškolním věku pak mají v oblibě zejména papuče s potisky. Může se jednat o vzory autíček nebo zvířátek. V kurzu jsou pak i postavičky z oblíbených animovaných seriálů. Stylové papuče pro děti jsou k mání např. v kamenných prodejnách CCC. Tady si vyberou boty předškolní i školní děti.

Jak vybrat správnou velikost dětské obuvi?

Dětské papuče by měly vašim ratolestem sedět tzv. na míru. Chodidlo nesmí v botě plavat, prsty na nohou by však neměly být ani utlačovány. Pokud nakupujete rádi na e-shopech, musíte se řídit délkou stélky chodidla vašeho dítěte. Na pomoc si vezměte klasický krejčovský metr. Nejdříve změřte vnitřní stélku jiné boty, která vašemu dítěti padne jako ulitá. Metr pečlivě natáhněte od špičky k patě. Naměřený výsledek pak nezapomeňte porovnat s velikostní tabulkou zvoleného výrobce. Různé světové značky mají totiž rozdíly v číslování. Správným měřením a porovnáváním se tak vyhnete nežádoucím reklamacím. Přehledné tabulky velikostí jsou např. i na oblíbeném e-shopu CCC. Tady si vybere obuv na míru pro své dítě každý rodič. Myslete na to, že dětská chodidla jsou stále ve vývinu. Špatně zvolenou velikostí dětské obuvi můžeme dětem zadělat na potíže v oblasti pohybového aparátu. A tomu bychom jistě rádi předešli. Pokud dáváte přednost nákupům v kamenné prodejně, zajděte tam s dětmi spíše až v odpoledních hodinách. Dětské chodidlo už bude mírně nateklé a lépe tak bude simulovat situaci v terénu.

Zdroj náhledových obrázků: CCC.eu

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button