Krása a módaRady a tipy

Holení bez nepříjemných pupínků? Známe recept jak na to

Pomalu se otepluje, a to znamená jediné – krátké sukně i kraťasy jsou opět v kurzu a s nimi i odhalené nohy. Pokud jste si doteď dávaly od holení pohov, bude asi zase načase dostat se do formy. S příchodem teplých dní a odhazováním silonek bude holení stále více potřeba, ale to znamená pro mnoho žen také výskyt nepříjemných pupínků.

Pupínky po holení

Podráždění po holení nohou zpravidla souvisí s předešlými chybami, kterých se mnoho z nás během holení dopouští. Pupínky se objevují tam, kde je pokožka nejcitlivější, ale existuje skutečně mnoho důvodů, proč se mohou objevovat.

Hodně žen třeba dělá tu chybu, že se holí na sucho. Funguje to, tak proč ne, že ano? Ale to je samozřejmě zcela zásadní chyba. Chloupky tak nestihnou změknout a póry se neotevřou. Holení pak jde hůře, dře to a chloupky se stejně neodstraní zdaleka všechny. Pokud se tedy chcete vyhnout vyrážce a podráždění po holení, raději si nejprve dejte dlouhou sprchu nebo koupel v teplé vodě. Jestliže se budete holit večer, dáte také svým nohám čas na regeneraci.

Bez gelu nebo pěny ani ránu

To nejhorší, co můžete se svýma nohama udělat, je nepoužívat holicí pěnu nebo gel. I když spěcháte, je vždycky, skutečně vždycky, potřeba použít holicí pěnu nebo gel. V případě, že nemáte pěnu na holení, klidně sáhněte alespoň po sprchovém gelu. Tyto přípravky pokožku zvláční, změkčí chloupky a usnadní také holení. Před každým holením si dopřejte peeling, který může pomoci zbavit vaši pleť odumřelých buněk a zajistí to, že se vyhnete nepříjemnému a bolestivému zarůstání chloupků.

Pořádně ostrá žiletka

Další velmi častou chybou bývá také používání příliš tupého náčiní. Jedna žiletka vám skutečně nevydrží půl roku, ale maximálně jeden měsíc, a to jen když ji používáte skutečně správně a také se o čepel dobře staráte. Tupá žiletka může nejen za podrážděnou kůži, ale i za potenciální pořezání. Žiletku proto pravidelně vyměňujte, vždy ji po holení dobře opláchněte a neskladujte ji ve sprchovém koutě, kdy na ni neustále útočí vlhkost. Uložte ji někam bokem, samozřejmě mimo dosah dětí nebo domácích mazlíčků.

S citlivou pokožkou není řeč

Pokud trpíte na velmi citlivou pokožku, může se u vás projevovat přirozený sklon k podráždění, a to i když postupujete správně při holení a také se holíte vhodnou holicí technikou. V takovém případě mohou být pupínky nebo zarůstání chloupků na denním pořádku. Někdy se jich ale dá zbavit například pomocí kokosového oleje nebo doma vyrobeného holicího gelu. Kokosový olej se doporučuje zejména na intimní místa, kde působí mimo jiné i antibakteriálně a ochrání vás před možnou infekcí. Zkuste ale také zvážit variantu elektrického holicího strojku, který dokáže často pupínkům zabránit.

Péče po holení

Pokud nechcete, abyste byly po holení vaše krásné nohy pokryté nevzhlednou vyrážkou, měly byste jim věnovat svou bedlivou pozornost i po holení. Nejlépe uděláte, pokud si po holení nohy osprchujte studenou vodou. Ta způsobí okamžité stažení pórů, čímž se redukuje možný vstup bakterií. Potom své nohy otřete čistým ručníkem, ale rozhodně je agresivně netřete, spíše jen jemně osušte, abyste pokožku zbytečně ještě více nedráždily. Nakonec pokožku na nohách ošetřete přípravky ke zklidnění a hydratování.

Jen tak je možné dosáhnout toho, že vaše nohy budou druhý den hladké a bez svědění nebo pupínků. Od potíží vás může ochránit i obyčejný dětský zásyp. V žádném případě však nohy neošetřujte parfémovanými tělovými mléky nebo deodoranty, které by pokožku prakticky okamžitě podráždily a vy byste hned zažily velmi nepříjemné štípání.

Vyrobte si domácí pěnu na holení

Pokud se nechcete spokojit s nabídkou v obchodech, můžete si pěnu vyrobit i podomácku. Je velmi šetrná k pokožce a snadno ji zvládne vyrobit skutečně každý. Co si připravit?

  • Hydroxid sodný – 72,68 g
  • Destilovaná voda – 190 g
  • Kosmetický parafínový olej – 230 g
  • Kokosový olej – 200 g
  • Esenciální olej – máta peprná a pačuli
  • Bambucké máslo – 62 g
  • Zelený jíl

Hydroxid opatrně nasypeme do vody a použijeme při tom ochranné brýle a rukavice, abychom si neublížili. Směs necháme vystydnout a mezitím si rozpustíme tuky. Vodovou i tukovou složku smícháme dohromady a přidáme pár kapek esenciálních olejů. Nakonec přidáme jíl a vyšleháme šlehačem, dokud směs nezhoustne do konzistence řídké kaše. Směs přelijeme do vhodných nádobek a necháme po dobu šesti týdnů zrát.

ZDROJ: https://www.gillettevenus.com/en-us/womens-shaving-guide/how-to-shave/how-to-shave-legs/

ZDROJ obrázku: Fotografie od uživatele cottonbro ze služby Pexels

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button