DárkyDům a zahradaRady a tipy

Vyrobte si doma – krásná skleněná váza s ozdobami

Máte doma klasickou skleněnou vázu? Je hezká, to určitě ano, má příjemný tvar a dáte do ní květiny, takže je i funkční. Pořád se vám na ní však něco nezdá? Chtělo by to nějaké oživení nebo něco, čím získá trochu na kráse nebo moderním vzhledu? Nemusíte vydávat peníze za drahé vázy, které jsou moderní. Můžete i klasickou skleněnou vázu trochu oživit a dodat jí na kráse!

Stačí trocha zručnosti

Máte kreativní chvilku? Nebo jen rádi něco vyrábíte či chcete s dětmi vyzkoušet nějakou tu kreativní činnost? Můžete vyzkoušet tuto metodu, která promění klasickou vázu na něco moderního a krásného zároveň. Do hotové vázy dejte kytici žlutých květů, gerber či tulipánů a zútulněte si svůj interiér během chviličky! Je to jednoduché. Jak si vylepšit skleněnou vázu?

Co budete potřebovat:

  • Skleněná váza bez ozdob, ideálně čirá
  • Barvu na sklo
  • Průhledná lepicí páska
  • Plochý štětec
  • Nůžky
  • Papírové ubrousky

Jak postupovat:

Vezměte lepicí pásku a na skleněnou vázu umístěte čtyři dlouhé proužky po celé délce vázy. Dejte pozor, aby jednotlivé proužky byly nalepeny rovnoměrně. Následně vezměte lepicí pásku a nastříhejte z ní menší a kratší pásky, kterými následně vytvoříte základ pro šipky.

Nyní jednotlivé pásky na vázu nalepte. Zde můžete popustit uzdu své fantazii, jak chcete šipky blízko u sebe, kolik jich chcete na váze mít. My doporučujeme na každou stranu stejný počet šipek, které budou ve stejné výšce. Chce to trochu soustředění. Jakmile máte hotovo, přichází na řadu další krok.

Nyní přichází na řadu vrstva barvy. Jakmile jí nanesete, nechejte vyschnout a dejte vrstvu další a tu nanášejte v opačném směru. Barvu samozřejmě nanášíte mezi lepicí pásku. Dřív, než sundáte jednotlivé vrstvy lepicí pásky, se ujistěte, že je barva opravdu pečlivě suchá. Pásky odstraňujte jemně a pomalu, aby se barva neodloupla.

Jestliže se vám však líbí drobné nedokonalosti, které dělají z vázy kousek, který je používaný nebo se vám líbí lehce opotřebovaný design, pak můžete pásku strhávat rychleji a vytvořit tak nevšední look. Nyní už stačí dát do vázy jen vodu, květiny a máte hotovo!

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button