Dům a zahradaRady a tipy

Víte, jak se starat o orchideje, aby se vám odvděčily svými nádhernými květy?

Orchideje patří, v mnoha domácnostech, k velice oblíbeným květinám a to právě díky nádherným květům, které vydrží po dlouhou dobu.

Chcete i vy, aby vám vaše orchideje nádherně kvetly? Poradíme, co je třeba udělat.

Zjistěte věk rostliny

Ten určíte tak, že spočítáte výhonky, které rostlinka má. Pokud jich má méně, než 5, je to mladá rostlinka, která zatím asi nepokvete. Dospělá květina má 5 – 8 výhonků a v tomto období je připravena kvést. Pokud rozkvete dříve, květy pravděpodobně nebudou mít schopnost regenerovat.

Vyberte stálé místo

Květině vyberte stálé místo a zbytečně ji nepřemísťujte, neboť změna prostředí je pro ni velice stresující. Orchidej reaguje na světlo, pokud ji tedy přeci jen potřebujete přemístit, vyberte stejnou stranu, na které bylo světlo i na původním místě.

Kontrolujte stav kořenového systému

Kořeny mají aktivní podíl při fotosyntéze, proto je vhodné, abychom rostlinu umístili do průhledné nádoby nikoli do keramických květináčů.

Vhodná zálivka

Rostlinu zalévejte pouze tehdy, když je půda suchá. Tak se bude rostlina cítit dobře. Ideální zálivkou je pak voda dešťová. Voda z vodovodu není příliš ideální, neboť obsahuje chlor, který není pro kořeny úplně ideální.

Rozdíl v teplotách

Drobný teplotní rozdíl mezi denní a noční teplotou může být dobrým podnětem pro kvetení. Rozdíl by měl činit 5 – 6 °C. V zimním období je také důležité větrání místnosti.

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button