Rady a tipyZdraví

5 největších mýtů o čištění zubů

Cukr je nebezpečím pro naše zuby

Na vině ve skutečnosti není cukr, ale „pouze“ bakterie, které produkují kyselinu pro naše dutiny. Zbytky sacharidů na našich zubech mohou být právě pro takové bakterie ideální potravou. Jak se tedy vyhnout poškození zubů? Zkuste omezit sacharidy, máte-li jich ve svém jídelníčku přespříliš a dbejte také na správné a důsledné čištění zubů, to je základ.

Zajímavé informace vám poskytne magazín domácí lékař.

Nástavající matky by neměly navštěvovat zubaře

Naopak, pokud má těhotná žena problémy se zuby a ústní dutinou, měla by zubaře neprodleně navštívit. Těhotné ženy se sice bojí, že léky proti bolesti poškodí plod, v době dnešní vyspělé medicíny ale tyto strachy skutečně nejsou oprávněné. Nezapomeňte ale přesto svého lékaře o těhotenství informovat…

Je nutné použití tvrdého kartáčku

Ve skutečnosti tvrdý kartáček není nutností, někteří lékaři dokonce doporučují spíše kartáček měkký, aby nedošlo k poškození dásní a skloviny. Hlavní je čistit zuby dvakrát denně a kartáček každé tři až čtyři měsíce měnit.

Čím častěji čistíce zuby, tím budete zdravější

Pravda je taková, že přespříliš časté čištění zubů může vést k poškození zubní skloviny a dokonce až k onemocnění skloviny. Pokud ale máte tuto potřebu, zkuste během dne vyměnit kartáček za speciální ústní vodu.

Po jídle je párátko nutností

Místo párátka vsaďte raději na zubní nit, je bezpečnější a nepoškodí vaše dásně.

 

 

 

 

 

 

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button