DárkyDům a zahradaRady a tipy

Vyrobte si sami – krásné letní svíčky na vaši terasu

Léto je odjakživa spjato s mořem, bohužel však velmi rychle zmizí a zůstane vám po něm nebo i po dovolené jen vzpomínka. Když si však chcete uchovat letní náladu třeba na terase nebo doma, můžete si vyrobit krásné letní svíčky s motivy z pláže. Je to jednoduché, stylové a do svého domova si přinesete kousek letní pohody.

Svíčky s plážovými motivy

Nápad je velmi dobrý a vyrobit si svíčky s plážovými motivy je jednodušší, než si myslíte. Svíčky na terase tak můžete mít opravdu vyladěné a léto nebo vzpomínky z dovolené vám zůstanou ještě dlouho. Jak si tyto moderní svíčky vyrobit? Stačí postupovat krok za krokem, přesně podle našeho postupu!

Co budete potřebovat:

  • Svíčky (je jedno jaká bude, kulatá, hranatá, ve skle a podobně)
  • Motouz
  • Mušle, lastury a podobně
  • Kamínky
  • Lepidlo nebo tavná pistole
  • Talíř nebo miska, ideálně stříbrná (barva)

Jak postupovat:

Vezměte provázek a obmotejte jej okolo svíčky (ve skle nebo klasické). Můžete samozřejmě obmotávat kolikrát chcete, nám se osvědčilo několikrát, těsně u sebe, aby to vypadalo trochu rustikálně. Počáteční část a tu poslední schovejte pod motouz, aby to nebylo vidět.

Následně přilepte lepidlem. Nyní jsou na řadě kamínky, lastury, mušle a další drobnosti, které chcete na svíčku použít. S pomocí lepidla nebo tavné pistole (s ní se nám pracuje lépe) přilepte doprostřed motouzu.

Následně všechny svíčku nebo svíčky, podle toho, kolik se jich rozhodnete zkrášlit, dejte na stříbrný talíř či podnos a okolo rozprostřete kamínky a větší mušle. Můžete přidat také písek, což ještě umocní celkový dojem.

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button