Zdraví

3 pravidla rychlého hubnutí

Velká snídaně a lehká večeře

Jak praví angličané: „Snídejte jako král a večeřte jako chudák.“ Studie toto přísloví pouze potvrzují – ukazuje se, že lidé, kteří přeskakují pravidelně snídani anebo večer si dopřávají až přespříliš mají vysoké sklony k obezitě. Je tedy důležité dát si nejlépe denně výživnou snídani plnou vlákniny a naopak navečer jíst spíše postřídmu – tak se do formy dostanete rychle a naprosto snadno.

Naučte se poznat, kdy máte hlad

Věděli jste, že naše tělo často chybuje, kdy máte hlad a kdy žízeň?

Když jsme dehydratováni, naše tělo dostává totožné signály, jako bychom byli již dlouhou dobu bez jídla. Pokud se tedy chcete dostat do formy, měli byste věnovat zvýšenou pozornost zejména pravidelnému a dostatečnému přísunu tekutin. Pokud jste tedy hladoví, dejte si nejprve sklenici vody a až poté přemýšlejte, jak velký vlastně máte hlad…

Stanovte si reálné cíle

Nejprve si stanovte dlouhodobé a krátkodobé cíle a ujistěte se, že jsou všechny splnitelné. Nedávejte si příliš vysoká předsevzetí v krátkém čase, ale myslete přitom pozitivně – vyhnete se tak pocitům méněcennosti a naopak budete příjemně naladěni. Pozitivní přístup udržujte za každých okolností!

 

 

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button