Krása a módaRady a tipy

Zub času se projeví i na vašem hrudníku. Kvůli krásným ňadrům ale nemusíte pod kudlu

S věkem přichází řada změn na ženském těle. Oslabuje funkce kolagenu, pokožka ztrácí svou pevnost a pružnost, začínají se objevovat první vrásky. Jenže co možná ženy trápí ještě o mnoho více než pár vrásek kolem očí a pusy, je stav jejich prsou.

Přeci jen, prsa jsou pro mnoho žen jejich chloubou a něčím, co rádi předvedou a pochlubíme se tím. Není na tom nic špatného, hezká pevná prsa se musí líbit nejen mužům, ale i ženám. Jenže s věkem se z kdysi pevných jablíček stávají často povislé cukety, které mají ke své původní kráse a plnosti hodně daleko.

Na vině je příroda, gravitace, ale i náš životní styl a třeba i nevhodné prádlo. Řešením je samozřejmě návštěva plastického chirurga, ale není to řešení jediné. Pojďme se dnes podívat na nějaké jiné možnosti, jak svůj hrudník zase dostat do formy.

Příčiny

První příčinou je samozřejmě gravitace. Naše prsa jsou po celý život vlastní tíhou tažena směrem k zemi. A když se k tomu přidá ještě menší pružnost kůže a celkově jiné uspořádání tuku v těle, které přichází s věkem, většina žen už kolem třicítky může mít pocit, že jejich prsa skutečně už nemají mnoho co nabídnout.

Další příčinou je ale třeba také kouření. Toxické látky, které do těla během kouření vnikají, totiž snižují elasticitu kůže. Mimo to je nutné smířit se s tím, že i těhotenství a kojení zanechá na ňadrech svou stopu, a nemalou roli hraje také kolísání váhy.

To, co nelze nijak ovlivnit, je pak také dědičnost. Podívejte se na ňadra vaší maminky a babičky a dost možná budete mít jasnou představu o tom, co vás v budoucnu čeká a nemine.

V neposlední řadě pak lze zmínit i nošení nevhodného prádla. Prsa potřebují oporu, a to zvláště tehdy, když jsou zvětšená v důsledku kojení nebo přírůstku hmotnosti. Investovat do kvalitní podprsenky, která vám skutečně sedí, se tedy skutečně vyplatí. A to zejména při sportu. Běhat bez vhodného prádla je skoro jistou cestou k nepěknému hrudníku.

Řešení

Ideálním řešením je samozřejmě prevence. Pokud se vám podaří co nejdéle udržet svá ňadra pevná, pak gratulujeme, děláte určitě to nejlepší, co se dělat dá.

Když ale prevence nefunguje, nebo je na ni již příliš pozdě, je třeba zaměřit se na jiné způsoby.

Prvním z nich je určitě udělat pořádnou inventuru ve své zásuvce s podprsenkami. Vyhoďte všechny staré, vytahané a obnošené kousky a investujte trochu do své krásy. Zajděte si do specializované prodejny, nechte se odborně změřit a doporučit si ideální kousky pro vaši postavu a typ prsou.

Na trhu existuje spousta různých typů a velikostí, a tak je jisté, že se najde ideální varianta i pro vás. Pořiďte si podprsenky na běžné nošení, které nikde netlačí, nikde nic nepřetéká a při pohybu pevně drží na místě. Na domácí nošení pak můžete zvolit měkčí a nevyztužené varianty. Naopak na sport si pořiďte opravdu kvalitní prádlo, které i při pohybu udrží vaše přednosti na místě.

Domácí pomoc

Podle mnohých funguje na povislá prsa nejlépe léčebná kúra z vajec. Obsahují totiž látky, které zpevňují a stahují pokožku a vrací ji zpět ztracenou elasticitu. Stačí jednoduše smíchat vejce s nastrouhanou okurkou a vytvořit si domácí zábal, který budete aplikovat na hrudník. Nechte působit dvacet minut a poté smyjte. Při pravidelné aplikaci byste měly dosáhnout zlepšení stavu pokožky i zpevnění ňader.

Dále pomůže i pravidelné cvičení. Skvělé jsou zejména kliky nebo stačování dlaní proti sobě. Posílíte tak hrudní svalstvo, které pomůže s tvarováním celého hrudníku. Pozor si ale dejte na velké hubnutí. To většinou vašim ňadrům neprospěje. Kůže i tak zůstane povolená, i když prsa budou menší.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button