Cestování

Zapomenutá Vezona je nejkrásnější vesnicí v Itálii

Itálie je plná nádherných míst, o tom není pochyb. Slyšeli jste ale už o vesničce jménem Venzona? Tato malá vesnička byla v soutěži Borgo dei Borghi nedávno zvolena nejkrásnější vesnici Itálie a od té doby se tam dveře netrhly…

Venzona soutěžila celkem s 19 dalšími vesničkami a to jak na internetu, tak i na správě města. Není žádným překvapením, že se vítězem stala zrovna ona. V minulém roce Itálií otřásala četná zemětřesení a jeho obětí se málem stala i malebná Venzona. Naštěstí to odnesla pouze s menšími škodami, přesto na sebe ale stačila upozornit. V celé Itálii se nenajde místo, kde by byl tak krásně zachovalý původní italský venkov se všemi úzkými uličkami, bílými kostely a nádhernou vedutou s horami.

Právě pro svou jedinečnou gotickou architekturu a středověké hradby byla Venzona roku 1965 Národním památníkem vyhlášená klenotem Itálie. Díky obecnému povědomí a turistickému ruchu se nyní opět vrací do dob své největší slávy a my doufáme, že učaruje i vám, alespoň v tomto článku. Zláká vás ale malebná vesnička i k návštěvě?

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button