CestováníRady a tipy

Podzim u moře: Tyhle destinace vás přivítají sluncem a teplem

Léto je pryč, ale to neznamená, že se už musíte smířit se sychravým počasím a chladnými večery. Právě teď může být pravý čas na to vyrazit se ještě na týden nebo dva ohřát někam do tepla. Dovolená mimo sezónu má řadu výhod. I v říjnu si v těchto destinacích užijete teplo a sluníčko.

Řecko

Je to od nás docela kousek, ale sluníčko si tam ještě můžete celý říjen užít. Je ale lepší zvolit jižní ostrovy, ideálně Krétu nebo Rhodos. Třeba právě na Krétě si užijete dlouhé procházky a můžete zde obdivovat hornatou krajinu s nádherným pohořím Lefka Ori. Velmi hezkou výzvou může být také túra po soutěsce Samaria. Na Rhodosu si můžete nejen příjemně oddechnout, ale také obdivovat výjimečný přírodní jev, kdy se zde setkávají dvě moře – každé s jinou barvou.

Turecko

Oblíbená turistická destinace je populární zejména kvůli svému teplému počasí, které si snadno můžete užívat klidně až do konce října. Můžete zde navštívit například oblíbené destinace Alanya, Side a Antalya. Určitě se vám bude líbit úroveň místních služeb, právě zde také poprvé začali využívat koncept all inclusive. Mohlo by se tedy zdát, že do Turecka se jezdí hlavně odpočívat do resortu, ale není to jediná možnost.

Kam tedy jet, abyste se nenudili? Můžete zkusit navštívit jedinečné pohoří Taurus, které by samo o sobě klidně vystačilo na čtrnáctidenní dovolenou plnou skvělých výletů. Příroda v Turecku je skutečně nádherná a úplně jiná než v Evropě. Můžete zde vidět řadu řek a vodopádů, velmi oblíbený je například výlet lodí Green Canyonem.

Tunisko

Zaletět si můžete například na ostrov Djerba, ale také do Enfidhy nebo Monastiru. Zejména Monastir může být velmi dobrá volba, protože nabízí nádherné pláže a resorty dostupné pouhých pět minut od letiště. V Tunisku byste ale neměli zůstávat jen na jednom místě. Místní starořímské památky jsou velmi kouzelné. Oblíbeným turistickým cílem je také Kartágo, které leží jen kousek od hlavního města Tunis. Vynechat byste také neměli městečko Sidi Bou Said, jehož modrobílá architektura vám ihned připomene Řecko.

Kanárské ostrovy

Když na podzim k moři, tak právě na Kanáry. Dělá to spousta lidí, ale nemusíte se bát, že by někde bylo narváno. Počet turistů se na ostrovech hezky rozmělní. Každý z ostrovů je zcela jedinečný. Lanzarote láká kvůli své sopečné činnosti, a tím pádem také neobvyklé krajině. Tyto drsné scenérie se tu střídají s luxusními letovisky, ale také dokonale osamocenými plážemi, kde se to jen hemží surfaři. Největší z ostrovů, Tenerife, vás nadchne krásnou přírodou národních parků, řadou památek UNESCO i nejvyšší horou Španělska Pico de Teide. Pokud máte rádi živá letoviska, kde se stále něco děje, zaleťte si na na Gran Canaria a Fuerteventura.

Egypt

Známá je zejména Hurghada, ale častým cílem je také Marsa Alam nebo Sharm el-Sheikh. Je to oblíbená destinace pro milovníky potápění, protože místní azurové moře nabízí skutečně bohatý podmořský život. Vyrazit byste samozřejmě měli také za starověkými památkami, jako jsou světoznámé pyramidy, údolí Nilu nebo Luxor.

Spojené arabské emiráty

I když už nám tahle destinace může připadat jako exotika, ve skutečnosti se spíše jedná o městskou džungli plnou mrakodrapů. Zaujmou vás umělé ostrovy ve tvaru palem, luxusní hotely a spousta věcí, které v Evropě neuvidíte. Přitom je to jen šest hodin letu, a navíc je tu krásně a teplo skutečně po celý rok. Nemusíte jen do Dubaje, jezdí se také do Fujairah, Sharjah nebo Ras Al Khaimah.

ZDROJ: https://www.invia.cz/blog/podzim-u-more-7-destinaci-kde-si-uzijete-slunce-a-plazove-radovanky/

ZDROJ obrázku: Fotografie od uživatele Asad Photo Maldives ze služby Pexels

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button