Cestování

Navštivte magické jaro v japonském tunelu vistárií!

Jeden z nejkrásnějším momentů jara se odehrává v korunách stromů anebo pod našima nohama. Jakmile si všimneme prvních poupat rašících v korunách anebo na čerstvé trávě, jakoby jsme hned všichni pookřáli – víme, že jaro a teplo už je tu. Japonský tunel vistárií jakoby tento efekt ještě znásobil – a to v milionovém měřítku. Zahrady Kawachi Fuji v japonském Kitakyushu jsou hotový zázrak přírody a architektury.

V zahradě se nachází přes 150 vistárií a to více než 20 druhů různých barev, klenotem je ale tunel. Lidé jeho návštěvu popisují jako neuvěřitelný zážitek jakoby pod přikrývkou kvetoucích vistárií, z kterých číší dlouhověký klid a moudrost. Něco na to určitě bude, neboť pro buddhistické náboženství je květ symbolem míru a modlitby.

V letošním roce zahrady ještě nevykvetly – víte, co to znamená? Máte pořád čas na to koupit si letenku a na přelomu dubna a května, kdy jsou zahrady nejkrásnější se tam vypravit. Krása vistárií pak vyvrcholí 27. – 29. dubna na tamním festivalu, který slibuje magický celoživotní zážitek pro všechny milovníky květin. Tak co, už máte koupené letenky?

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button