Cestování

Navštivte magické jaro v japonském tunelu vistárií!

Jeden z nejkrásnějším momentů jara se odehrává v korunách stromů anebo pod našima nohama. Jakmile si všimneme prvních poupat rašících v korunách anebo na čerstvé trávě, jakoby jsme hned všichni pookřáli – víme, že jaro a teplo už je tu. Japonský tunel vistárií jakoby tento efekt ještě znásobil – a to v milionovém měřítku. Zahrady Kawachi Fuji v japonském Kitakyushu jsou hotový zázrak přírody a architektury.

V zahradě se nachází přes 150 vistárií a to více než 20 druhů různých barev, klenotem je ale tunel. Lidé jeho návštěvu popisují jako neuvěřitelný zážitek jakoby pod přikrývkou kvetoucích vistárií, z kterých číší dlouhověký klid a moudrost. Něco na to určitě bude, neboť pro buddhistické náboženství je květ symbolem míru a modlitby.

V letošním roce zahrady ještě nevykvetly – víte, co to znamená? Máte pořád čas na to koupit si letenku a na přelomu dubna a května, kdy jsou zahrady nejkrásnější se tam vypravit. Krása vistárií pak vyvrcholí 27. – 29. dubna na tamním festivalu, který slibuje magický celoživotní zážitek pro všechny milovníky květin. Tak co, už máte koupené letenky?

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button