DárkyDům a zahradaKrása a móda

Vyrobte si domácí levandulovou sůl do koupele

Relax a odpočinek je velmi důležitý, snad každý si potřebuje odpočinout a užít si chvíli klidu. Někdo relaxuje s dobrou knihou nebo filmem, jiný si dopřeje příjemnou horkou lázeň. Do této lázně si můžete přidat koupené koupelové pěny nebo koupelovou sůl. Tu si dokonce můžete vyrobit! A to podle vlastní fantazie.

Milovníci levandule

Také jste milovníci této fialkové květiny? Krásná a příjemná vůně, která umí uklidnit a relaxovat tělo i mysl. A co je tedy lepší, než si pořídit tuto koupelovou sůl, která má spoustu relaxačních účinků. Jedna hrst této levandulové koupelové soli ve vodní lázni slibuje příjemný požitek, který si zamilujete!

Tuto levandulovou sůl si vyrobíte během pár chvil, není k tomu nutno používat žádné zbytečně dlouhé procesy. Levanduli můžete přidat podle vlastního uvážení (pokud nemáte zkušenosti, raději vždy dávejte méně, levandule je dosti aromatická). Užijte si skvělou relaxační koupel, kterou si zamilujete! Stačí jí dát do hezké dózy, ozdobit a máte originální dárek pro maminku ke dni matek, babičku nebo kamarádku! Jak si koupelovou sůl připravit?

Co budete potřebovat:

  • 2 šálky Epsom soli
  • 25 ml esenciálního oleje z levandule
  • 25 ml nosného oleje (slunečnicový, hroznový a podobně)
  • Několik kapek potravinového barviva (volitelné)
  • Větvičky levandule

Jak postupovat:

v misce smíchejte Epsom sůl a potravinářské barvivo. To vám pomůže obarvit sůl podle vaší fantazie. Tento krok můžete klidně vynechat. Dejte pozor, potravinářské barvivo barví poměrně hodně, pokud chcete jemně fialovou barvu, stačí pár kapek. Rovněž můžete přidat levandulové listy, popřípadě květy.

Do Epsom soli přidejte oleje a pořádně promíchejte kovovou lžičkou a máte hotovo. Pokud budete levandulovou sůl do koupele jako dárek, můžete nádobku různě ozdobit či přidat samolepku s nápisem. Levandulovou sůl přidejte po napuštění vany a relaxujte!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button