Dům a zahradaRady a tipy

Peníze vám pomůže udržet i tato rostlina

Tlustice není jediná rostlinka, která dokáže přinést do našeho života peníze i materiální statky. Velkou energii na sílu peněz má zamiokulkas, dalším bonusem je jeho nenáročnost na péči.

Jak pečovat o strom peněz?

Pokud chcete tuto rostlinku pěstovat doma, umístěte ji na světlé místo, s rozptýleným světlem, mimo přímý dosah slunečních paprsků.

Pro zalévání používejte měkkou vodu. Rostlinku nepřelévejte, snese i krátkodobé sucho. Vodu doplňte až tehdy, když substrát vyschne.

V měsících duben až srpen používejte doplňkové hnojivo, ideální je hnojivo určené pro kaktusy či sukulenty.

Větší a mohutnější stromy opatřete oporou, jinak vám budou přepadávat.

V letním období můžete rostlinu umístit na balkon či terasu.

Aby magická rostlina vydržela co nejdéle

Pokud chcete, aby vaše magická rostlinka vydržela co nejdéle, je potřeba pamatovat na následující:

  • Po zakoupení

Dejte rostlince nějakou dobu, aby se přizpůsobila novému prostředí. Při výběru květináče mějte na paměti kořenový systém rostliny.

  • Přesazování

Je vhodné spíše u mladých rostli a to 1x za rok. Šťáva je jedovatá, proto si, při přesazování dávejte pozor a používejte ochranné rukavice. Dno květináče vyplňte keramzitem, následně trochou písku a teprve poté nasypte substrát. Květináč musí být větší, než ten předchozí.

Zamioculcas jako talisman

Tato rostlinka má velkou hodnotu, především symbolickou a přináší štěstí ženám, které ji dostanou jako dárek. Podle učení feng shui je schopna přinést do domácnosti peníze, podobně jako tlustice. Postačí dát do hlíny mince a rostlinku umístit do sektoru bohatství (jihovýchodní část domu či místnosti).

Upozornění

Rostlinka je jedovatá, proto se jí nedotýkejte holýma rukama, mohla by způsobit alergie. Také ji umístěte z dosahu malých dětí a domácích zvířat.

 

Štítky

Podobné články

omentářů

  1. To jsem o tlustici nevěděla. Vytáhla jsem ji na podzim z popelnice a až teď se vzpamatovala. Je fakt krásná. Mám z ní radost. Nevím, proč se ji někdo takto zbavil….

  2. moje žena miluje rostliny a hodně věří v symboly a spiritualitu, za měsíc má narozeniny. už vím co jí koupit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button