NezařazenéRady a tipyZdraví

Spíte nazí? Tady je deset důvodů, proč je spánek bez oblečení zdravější!

Každý má jiné zvyky, které dodržuje během spánku nebo před spaním. Někdo má rád v místnosti teplo, jiný zase otevřené okno a zimu. Přikryjete se až ke krku? Nebo naopak spíte odkopaní? Nekradete partnerovi náhodou jeho peřinu? Někteří potřebují spát v úplné tmě a tichu, jiný usíná jen u zapnutí televize. Každý usíná zkrátka jinak.

V pyžamu nebo bez?

Podobně je na tom také pyžamo. Někteří sáhnou po velkém tričku, jiný spí v dlouhém pyžamu. Samotnou kategorií jsou lidé, kteří spí nazí. Podle studií je to zdravější a zlepšuje se několik oblastí vašeho života. Bez pyžama však spí jen málo Čechů. Přinášíme pár důvodů, po kterých jistě do postele ulehnete nazí.

Přecházíte nespavosti

Australská studie ukázala, že aby se člověku začalo chtít spát, je nutný pokles teploty. Spíte-li v dlouhém pyžamu, ponožkách a podobně, tělo nemusí být schopno se dostatečně uvolnit a v důsledku toho můžete také trpět nespavostí.

Delší a hlubší spánek

Jiná studie zase ukazuje, že regulace teploty v těle by mohla také napomáhat k delšímu a hlubšímu spánku. Stačí svléknout pyžamo a uvidíte sami!

Brání tvorbě nadměrného břišního tuku

V noci vám přirozené chlazení pomáhá snižovat hladinu kortizolu. Mezi desátou večer a druhou ráno se snižuje úroveň kortizolu na minimum.

Pohlavní orgány jsou zdravější

Ženské pohlavní orgány jsou přirozeně teplým a vlhkým místem a to je, jak je známo ideální prostředí pro růst kvasinek a bakterií. Pokud žena spí nahá, brání přirozenému růstu kvasinek a bakterií.

Udržuje tělo chladnější a předchází stárnutí

Byla publikována studie, která uváděla, že spánek bez oblečení spouští uvolňování melatoninu a růstových hormonů, což jsou nejdůležitější hormony, které fungují proti stárnutí.

Zlepší se sexuální život

Nespíte-li v posteli sami, pak kontakt s partnerovou kůží může zvýšit uvolnění oxytocinu v lidském těle. Jde o hormon „dobrého pocit“, který je důležitý pro orgasmus a sexuální odezvu. Navíc pomáhá proti depresi, řeší stres, snižuje krevní tlak a také střevní záněty.

Brání kožním chorobám

Spíte-li nazí, okolo těla proudí vzduch, takže se brání kožním chorobám a to zejména v oblasti podpaží, nohou a pohlavních orgánů.

Zlepšuje se sebeúcta

Některé teorie říkají, že když je člověk nahý, učí se cítit se ve svém těle dobře a pohodlně. V práci i osobním životě jednáte s větší jistotou, cítíte se víc sebevědomí, jste šťastnější a také jste atraktivnější.

Brání vzniku cukrovky 2. typu

Byla provedena studie, která poukazovala na to, že spánek v chladnějších teplotách má vliv na zlepšení metabolismu, snížení hladiny cukru v krvi. Dokonce by spánek bez pyžama mohl být dobrou prevencí diabetu 2. typu.

Lepší průtok krve

Těsné ponožky, těsné pyžamové kalhoty nebo trička mohou bránit plynulému proudění krve. Když spíte nazí, nikde vás nic netlačí, proudění krve nic nebrání. Má to velmi dobrý vliv na srdce, tepny a svaly, protože tělem proudí krev, která je bohatá na kyslík.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button