Dům a zahradaRady a tipy

Vyrobte si domácí čistič na WC jednoduše a snadno!

Čistá koupelna a zejména pak toaleta je jakýmsi základem při úklidu. Je důležité záchodovou mísu čistit pravidelně a pečlivě. Ulpívá na ní spousta nečistot a bakterií, které mohou v konečném důsledku způsobovat infekce či nemoci. Správnou péčí jej nejen vyčistíte, ale také odstraníte vodní kámen a toaletu řádně vydezinfikujete.

Útrpná domácí práce

Čištění záchodů asi nebude hitem mezi pracemi, které se v domácnosti provádějí, nicméně je to nutností. Je-li hodně znečištěná, mnoho lidí to považuje za nepříjemnou a až útrpnou práci. S prostředky, které běžně koupíte v obchodech či drogeriích, je to často snadné. Stačí jen aplikovat, nechat chvíli působit a poté s pomocí záchodové štětky vyčistit.

Nemusíte však kupovat předražené chemické prostředky. Můžete si vyrobit čistič na toaletu také doma. Z produktů, které pravděpodobně najdete ve své kuchyni, vyrobíte velmi účinný a levný prostředek. Po tomto čištění bude vaše toaleta vždycky čistá, bez vodního kamene a krásně voňavá. Jak si tento čistič připravit?

Co budete potřebovat:

  • 1 polévková lžíce jedlé sody
  • ¼ šálku kyseliny citronové
  • ½ čajové lžičky octa
  • 1 polévková lžíce 6% roztoku peroxidu vodíku
  • 15 – 20 kapek esenciálního oleje

Jak postupovat:

Do misky dejte jedlou sodu. Smíchejte kyselinu citronovou, ocet, peroxid vodíku a esenciální olej podle vaší vlastní vůně.

Tekutou směs přidejte k jedlé sodě a pořádně promíchejte. Vytvářejte menší kuličky, hrudky nebo můžete použít různé formičky.

Tento čistič nechejte pořádně vyschnout a následně použijte k čištění toalety. Jednoduše vhoďte do toalety a nechejte působit. Záchodová mísa nebyla nikdy tak svěží, čistá a bez vodního kamene. Vyzkoušejte výrobu domácího čističe toalet i vy!

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button