Dům a zahradaRady a tipy

Výroba domácího čističe – je levný a skvěle čistí!

Co je na nich tak skvělé? Stojí minimum a jsou navíc také „eko friendly“ tedy v souladu s přírodou. Nebudete muset kupovat drahé produkty, které jsou drahé a obsahují chemické látky.

Čistič se svěží citrusovou vůní

Čistič krásně voní po citrusech, snadno ho připravíte a víte přesně, co všechno v něm je. Můžete také využívat odpad z ovoce, slupky a podobně. Použít můžete slupky z pomerančů, citronů, grepů či limetek. Obsahuje také ocet, což je desinfekční látka, skvěle umí odmastit skvrny a neobsahuje žádné toxické látky.

Tento přírodní čistič můžete použít na zrcadla, skla, pracovní stoly, podlahy, ale také jde o ideálního pomocníka do koupelny nebo do kuchyně. Jak si tento přírodní čistič vyrobit?

Co budete potřebovat:

  • Slupky z citrusů
  • Ocet
  • Rozprašovač
  • Sklenici na zavařování

Jak postupovat:

Slupky, které vám zůstanou z ovoce, nakrájejte na menší kousky a naplňte zavařovací sklenici. Přidejte ocet až po okraj a nechejte směs odstát zhruba dva týdny. Poté ze sklenice vytáhněte slupky a směs nařeďte vždy 1:1 s čistou vodou.

Tento čistič funguje skvěle na odstranění vodního kamene z bakterií, také na vanu, umyvadlo, toaletu nebo mikrovlnnou troubu.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button