Zdraví

Co se vám snaží říct váš obličej o vašem zdraví?

Tenké a vyhublé tváře

Tady jste pravděpodobně zašli s vaší dietou a cvičebním plánem příliš daleko. když cvičíte příliš anebo si nedopřáváte dostatek živin, vaše pokožka časem ztrácí svůj vzhled a ztenčuje se – což pro ni není vůbec dobré, má-li vám ještě nějakou dobu sloužit. Nebuďte na sebe tak přísní a hlavně si zajistěte dostatečnou výživu!

Suchá pokožka

U suché pokožky není na vině nic jiného, než špatné stravování. Pozdní jídlo, tučné anebo dokonce žádné, to vše je příčinou toho, že je vaše kůže drsná a nepříjemná na dotek. Kromě hydratačních krémů bychom se ale v tomto případě měli zaměřit spíše na stravu – zařaďte do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny a hlavně pijte!

Rudý obličej

Káva a cigarety – tato oblíbená kombinace často způsobuje zarudlou a zánětlivou pokožku, mylně přisuzovanou nadměrné konzumaci alkoholu. Kofein dehydratuje buňky a stejně tak cigaretový dým je ucpává, váš obličej je tedy rudý, protože nemůže dýchat. Zkuste snížit vaši spotřebu kofeinu a cigaret a zaměřte na dostatek vitamínu D – uvidíte, že výsledek bude stát za to!

Žlutý nádech v obličeji

Nažloutlá pokožka není nikdy dobrým znamením, je vysoce pravděpodobné, že máte problém s játry. Utíkejte raději rovnou k odborníkovi!

Bledá pokožka

Bledá pokožka bývá často známkou nedostatku železa, zvláště objevuje-li se tento jev na vaší tváři po kratší dobu. Zkuste zvýšit konzumaci potravin bohatých na železo jako jsou luštěniny a maso. Nezapomeňte také na vitamín C – ten je klíčový pro vstřebávání železa!

 

 

 

 

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button