Krása a módaRady a tipy

Sbohem roztřepeným konečkům. Vaše vlasy mohou být krásnější

Naše vlasy mohou být naší pýchou a skutečnou korunou naší krásy. A nebo také ne, a mohou být spíše něčím, za co se stydíme a co se všemožně snažíme bezúspěšně vylepšit.

Bohužel kvalita vlasů je z velké míry dána geneticky. Pokud tedy máte po rodičích silné a krásné vlasy, je dost pravděpodobné, že takové budou, i když jim nebudete věnovat zvláštní péči. Jsou-li ale vaše vlasy od přírody slabé a lámavé, pak musíte investovat hodně času i peněz, abyste z nich získali skutečně to nejlepší.

Nejčastějším problémem jsou roztřepené konečky vlasů, které nám kazí celkový vzhled a hlavně vlasům zabraňují dále růst a sílit. Tím, že jsou konečky slabé a roztřepené, může snadněji doházet k lámání vlasů a hlavně se vlasy zbytečně vysilují a dále živiny jim schází při koříncích. Jistě je tedy na místě proti roztřepeným konečkům bojovat a nenechat si jimi kazit účes ani zdraví vašich vlasů.

Jak na to, aby byly vlasy zdravé a krásné?

Omezte mytí

Mnoho lidí si vlasy myje denně. Obávají se, že prach, špína a zápach se na vlasy nachytá už během jediného dne a další den by vlasy byly mastné, zplihlé a nepříliš vábně vypadající. Pokud žijete ve městě nebo používáte hodně stylingových přípravků, je to možná částečně pravda. Ale stále to není ospravedlnění pro každodenní mytí.

Časté mytí totiž vlasy zcela zbavuje přirozených ochranných olejů, které je chrání před poničením a pomáhají konečkům zachovat si zdraví a sílu. Často myté vlasy jsou slabé a suché, což jim rozhodně na kráse nepřidá. Raději si tedy vlasy myjte méně často a v mezičase použijte suchý šampon. Ten vlasům dodá vůni a objem a přitom je tolik nevysušuje a nezatěžuje.

Zástřih je nutný

Je omyl domnívat se, že jednou poničené konečky ještě nějak napravíte. Jakmile se začnou třepit, v podstatě neexistuje možnost jak tento proces zvrátit. Některé produkty to sice slibují, ale je to jen reklamní tah. Nejlepší, co můžete udělat, je jednoduše poničené konečky zastřihnout. Nemusíte rovnou shodit 5 centimetrů. Úplně postačí krátký zdravotní zástřih, který vlasy příjemně oživí a umožní jim zase dále růst. Takový zástřih byste měli absolvovat ideálně každých 6-8 týdnů, samozřejmě dle vaší potřeby.

Česejte s citem

I výběr správného hřebene a postup při česání hraje velkou roli. Není jedno, jaký kartáč použijete, a už vůbec není jedno, jakým způsobem si vlasy češete. Máte-li spíše delší vlasy, je nejlepší zvolit plochý kartáč, s pružnými štětinami, které se snadněji vlasům přizpůsobí a nejsou na ně příliš agresivní. Při česání pak postupujte zespodu nahoru. Začněte při koncích, které jemnými tahy rozčesávejte. Snažte se příliš netahat ani neškubat a postupujte citlivě. Pak pokračujte směrem nahoru a nakonec vlasy rozčešte celé odshora až dolů.

Ochranné produkty

Používejte vhodné ochranné produkty. Ne takové, které slibují nápravu poškozených konečků, ale ty, které dokáží poškození zabránit. Nejlépe fungují přípravky, které se do vlasů aplikují až po umytí a již se nevymývají. Mohou totiž ve vlasech zůstat a dlouhodobě působit a podporovat jejich pružnost, sílu a lesk a zabraňovat vysoušení nebo třepení konečků. Zvolte tedy ideálně ochranný kondicionér, který se aplikuje do mokrých vlasů a nechá se v nich působit až do příštího mytí. Takový přípravek by měl mít lehkou strukturu, aby vlasy nezatěžovala ony nebyly zplihlé a mastné. Vyzkoušejte sami, co vám bude nejlépe vyhovovat. Nejlepší jsou samozřejmě produkty s přírodním složením, které jsou šetrné k vám i k přírodě.

A pamatujte, že každé zlepšení trvá. Výsledky možná neuvidíte hned ale je důležité vytrvat. Jen tak se vám podaří si na hlavě vypěstovat nádhernou hřívu, kterou vám bude kdekdo závidět.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button