Rady a tipy

TIP na výlet – muzeum matematiky

I po nedávné náhlé smrti Zahy Hadid se nadále realizují projekty, které jedna z nejuznávanějších architektem poslední doby navrhla. Po dvou letech byla otevřena matematická expozice Mathematics v The Winton Gallery v londýnském Science Museum. Návštěvníkům je prostřednictvím historických artefaktů a pozoruhodných příběhů zdůrazněna důležitost matematiky v našich životech.

Architektura

Zaha Hadid Architects realizovali celou expozici. Otevřený prostor s vysokými stropy si vyžádal akustické a optické oddělení prostoru. Zaha Hadid k problematice přistoupila formou umělé organicky tvarované membrány, která je zhmotněním vzdušných vírů za letounem z roku 1929, který je v expozici zavěšen. Membrána je prosvětlena fialovou barvou a dodává expozici futuristický nádech.

Krom klasických prosklených vitrín, které mluví jasným jazykem Zaha Hadid Architects je výstava vybavena také posezením v podobě na míru navržených laviček ze třech pomyslných částí, informačním systémem a speciálně vytvořenou podlahou, která reflektuje proudění vzduchu drobnými grafickými ornamenty.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button