Krása a móda

Připravte svou pleť na zimu. Kromě správné péče pomohou i vitamíny

Poslední sluneční paprsky nám ještě nyní dopřávají zažít krásné babí léto, ale je nutné si připustit, že teplo bude pomalu odcházet, dny se zkracovat a blížit se bude zima a mráz. Na toto roční období je nutné se připravit nejen tak, že zapnete topení, nakoupíte čaje a koření na svařák a možná i pár nových módních kousků. Stejnou přípravu vyžaduje i vaše pleť, pro kterou je období zimy náročné a vyčerpávající.

Vláha je základ

Základem je hydratace. Proto je důležité zvolit si správný krém, především pro péči o pleť. V létě nám stačily krémy s lehčí konzistencí, nicméně pro zimní měsíce je vhodné přejít k hutnějšímu složení. Chlad a mráz totiž pleť zbavují její přirozené vlhkosti a vysušují ji, a my musíme ztracenou vláhu pleti dodávat a také ji v ní udržet. V opačném případě se může stát, že bude docházet ke sloupávání kůže, popraskání a začervenání.

Výborné jsou krémy s obsahem koenzymu Q10 a výživných olejů, které dokáží pleti vrátit dávku vitamínů a potřebné látky. Neméně důležité je nezapomínat na UV faktor. Slunce samozřejmě nepálí tolik jako v létě, ale i přes zamračenou oblohu proniká dostatek UV záření, které by mohlo naši nechráněnou pleť poškodit.

Nezapomeňte také na výživné pleťové masky, které mohou tělu dodat potřebné látky ve větším množství než obyčejný krém. Maska se doporučuje používat 1x – 2x týdně. Volte nejlépe masku bohatou na mastné kyseliny, minerály a vitamíny A,C,E. Pozor na si dejte na použití jílové a bahenní masky, které mohou vaši pleť vysušit. Ty jsou většinou určené pouze pro problematickou a mastnější pleť.

Netrpí jen obličej

V zimě je o to více nutné zaměřit se i na jiné oblasti našeho těla než jen obličej. Velmi výrazně trpí například ruce, které bývají chladu vystaveny nejintenzivněji. Jsou suché, mohou praskat, svědět, červenat. Proto je důležité vždy mít u sebe výživný krém na ruce a aplikovat jej tak často, jak je to jen možné.

Nezapomínejte ani na intenzivní péči o rty. Zima rty opravdu hodně vysušuje, a proto je zde hydratace nutná ještě dvakrát více než u ostatních částí těla. Výborné jsou balzámy na rty s obsahem rostlinných olejů, glycerinu či bambuckého másla. Pokud používáte rtěnky, kupujte ty hydratační, které rty nevysušují, případně si pod rtěnku naneste ještě vrstvu ochranného balzámu.

Správná výživa

Důležitým krokem v přípravě na zimní období je samozřejmě i správná výživa. Péče o tělo musí být kompletní a správná strava se snoubí s péčí o pokožku za pomocí krémů a dalších pomocníků. V zimě bychom neměli zapomínat na dostatek ovoce a zeleniny, jelikož více než kdy jindy potřebujeme posilovat naši obranyschopnost a dodávat tělu potřebné vitamíny.

I když v zimě tolik nepociťujeme žízeň, je nesmírně důležité dodržovat správný pitný režim. Minimálně dva litry tekutin je dobré vypít i přes zimu. Namísto čisté vody můžete pít teplé ovocné či zelené čaje a zároveň se i příjemně prohřejete.

V neposlední řadě je pak třeba dbát i na psychickou pohodu, která se na stavu naší pleti může odrazit úplně stejně jako absence správné péče. Naučte se relaxovat a vyhradit si alespoň jedenkrát v týdnu čas jen na sebe a na činnosti, které vás baví. Eliminujte stres a napětí a snažte se nacházet rovnováhu mezi prací, vašimi povinnostmi a sociálními kontakty a koníčky.

S přípravou na zimní počasí můžete klidně začít už teď. Nikdy není brzy a vaše pleť pak alespoň nebude v takovém „šoku“, až udeří první opravdové mrazy. Odměnou vám bude hezká a svěží pleť po celé zimní období a nebudete muset řešit nepříjemné pnutí kůže, loupání, suchost nebo jiné kožní potíže. Investovat do krásy se vždycky vyplatí.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button