DárkyKrása a módaRady a tipy

Šle nejsou jen pro děti

Výhody nošení

Šle drží nejen kalhoty, ale opticky prodlouží postavu díky tomu, že zdůrazňují svislé linie těla. Také si s nimi jakoby přirozeně „narovnáte záda“.

 Klasické šle se upevňují pomocí poutek z kůže ke knoflíkům ve vnitřní straně kalhot. Další možností jsou kovové klipsy – „aligátor“, ty nosí většinou malé děti.

 Největší oblibě se v současnosti šle těším především ve Spojených státech a v Británii, kde se vyrábějí z široké palety materiálů (bavlna, kašmír, tvíd či dokonce hedvábí). Také se liší barvou a velikostí.

Základní typy a nošení

Šle se dělí podle typů křížení na zádech – H, Y, X. Typ H je méně obvyklý, nejčastěji se můžeme setkat s typem Y, který poskytuje lepší oporu středu křížení. Typ X umožňuje širší nastavení.

Šle se nehodí ke kalhotám, jež mají poutka na opasek, a už vůbec nebudete in, když si je nasadíte společně s páskem.

Barvy

Váháte, jakou barvu zvolit? Měla by odpovídat situaci, ke které si je berete. Toužíte – li vyniknout mezi ostatními, nebojte se vybírat z palety výrazných barev. Jestliže si chcete udržet jistou serióznost či formálnost, volte raději barvy konzervativní.

 Vzhledem k módním trendům není vůbec nic neobvyklého, pokud spatříte někoho s kšandami svěšenými, které vlastně postrádají svou funkci.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button