Dům a zahrada

Přes víkend hezčí a praktičtější kuchyně: S těmito tipy to zvládnete i vy

Říkáte si, že by vaší kuchyni prospěla malá proměna? Možná přemýšlíte nad tím, že by stálo za to oživit některé barvy, trošku dát do pucu oprýskanou linku nebo přidat nějaké dekorace, které jí trochu dodají šmrnc? Tyhle snadné kroky zvládnete udělat klidně i přes víkend a s minimální finanční investicí. Přesto už po víkendu můžete mít kuchyň zase o něco hezčí a útulnější. Jak toho docílit? Poradíme vám snadné triky, jak na to.

Na kuchyni nezapomínejte

Mnoho lidí se při proměnách zaměřuje hlavně na ložnici nebo obývák. Kuchyně bývají nezřídka přehlížené, protože se jedná spíše o pracovní prostor. Ve skutečnosti i kuchyň může být vizuálně hezká, abyste se do ní nebáli pozvat klidně i návštěvu.

V kuchyni totiž trávíme velkou část dne, chystáme zde jídlo, a proto si zaslouží dostatek pozornosti. Někdy stačí i jen změnit pár maličkostí a hned získáte nový styl, vzhled, i lepší využití prostoru.

Proměňte prostor novými barvami

I během víkendu stihnete udělat rychlou změnu. Skvělou volbou jsou samolepicí tapety a dlaždice, kterými můžete polepit podlahu, zeď či staré obklady za kuchyňskou linkou. Nainstalovat tyto vinylové dlaždice zabere doslova jen pár desítek minut, ale změna je to poměrně zásadní. Jak postupovat? Klíčové je pořádně očistit plochu a poté nálepky dobře uhlaďte. Pokud je plánujete umístit okolo sporáku, volte ty žáruvzdorné.

Obklady za linkou lze i poměrně snadno přemalovat. Nátěr na bázi alkydové pryskyřice se může natírat přímo na očištěné dlaždičky. Výsledný povrch je snadno omyvatelný, ale dobře odolává i plísním nebo poškrábání.

Pořiďte si lištu na nože

Lišta na nože je nejen velmi praktický, ale i ryze designový prvek v kuchyni. Je to funkční a užitečný způsob, jak můžete skladovat nože, ale zároveň je mít stále na očích a při ruce. Připevnění nožů na magnetický proužek je snadný způsob, kterým můžete velmi snadno ušetřit místo v zásuvce nebo v kuchyni. Zároveň tak nože zůstanou déle ostré, protože nedochází k jejich tupení o další nástroje v zásuvce.

Vyrobte si držák na papírové utěrky

Papírové utěrky se vždycky hodí mít po ruce. Pokud ale role zabírá prostor na pracovní lince, je to dost nepraktické. Nemusíte ale žádné držáky kupovat, ani složitě montovat. Snadno si vytvoříte vlastní, a ještě budete mít kutilskou zábavu na upršené odpoledne. Inspirujte se na internetu, kde existuje spousta návodů a většina z nich není vůbec složitých.

Stylová tabule na poznámky pomůže s organizací

Děláte si seznamy na nákup nebo používáte rozpisy na úklid? Různé papírky a nálepky se ale snadno poztrácí. Řešení je jednoduché, a navíc změní vzhled vaší kuchyně – můžete si v hobby marketu snadno pořídit barvu na tabule a natřít s ní třeba dveře od spíže. Sem si pak můžete psát všechny vaše poznámky a nikdo nemůže tvrdit, že si něčeho nevšimnul nebo se papírek ztratil.

Zrcadlo zvětší prostor

Zrcadlo pomůže jakoukoliv malou místnost velmi efektivně opticky zvětšit a prosvětlit. Pokud tedy máte malou nebo tmavou kuchyň, zkuste využít tohoto chytrého efektu a přidejte na vhodné místo zrcadlo.

Ostrůvek i bez kotvení

Pokud máte spíše větší kuchyň s dostatkem místa, určitě by vám neměl chybět kuchyňský ostrůvek. Ten nejen zvětší pracovní plochu pro vaření, ale také vám poskytne další úložný prostor nebo může sloužit jako bar, u kterého si ráno dáte rychlou kávu či drink s přáteli. Přitom není potřeba kupovat ostrůvek rovnou v obchodě s nábytkem. Snadno jej vytvoříte z nějakého vyřazeného kusu nábytku, ať už staršího stolu či nějaké skříně.

ZDROJ: https://www.forbes.com/advisor/home-improvement/easy-kitchen-updates/

ZDROJ obrázku: Pexels

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button