DárkyDům a zahrada

Domácí výroba – antistresový míček nebo levná hračka pro děti

Znáte klasický nafukovací balonek? Určitě jste jej někdy kupovali svým dětem. Jednoduše jej nafouknete a víc nic. Často bývají tyto balonky v krásných barvách, různých vzhledech i s různými motivy, které si oblíbily všechny děti. Jsou součástí mnoha oslav a večírků. Věděli jste však, že nafukovací balonky je možno využít také jinak? Vyrobit z něj spoustu věcí!

Nafukovací balonky

V dnešním návodu si můžete přečíst, jak ze čtyř jednoduchých nafukovacích balonků můžete vytvořit spoustu věcí. Co například taková antistresová pomůcka? Míček na žonglování nebo jednoduchá, levná a skvělá hračka pro vás i pro vaše děti? Věřte, že s tímto multifunkčním míčkem si užijete spoustu zábavy!

Výroba tohoto míčku je velmi rychlá, není to nijak složité a hrát si s ním tak můžete během pár minut. Potřebujete v práci, dopravním prostředku nebo před zkouškou zmírnit svůj stres a napětí? Vyzkoušejte tento míček, který můžete v ruce žmoulat. Chcete pro sebe a své děti rychlou hračku, se kterou zažijete spoustu zábavy? Opět vyzkoušejte tento recept!

Co budete potřebovat:

  • Nafukovací balonky
  • Mouku
  • Nůžky
  • Lepidlo

Jak postupovat:

Mouku přesypte do menší plastové láhve. Balónek pořádně nafoukněte a zatočte, aby vám neutíkal vzduch. Následně konec nasaďte na hrdlo plastové láhve a opatrně přesypte mouku do balonku. Nadbytečný vzduch z nafukovacího balonku pomaličku vyfoukněte (mouku nasypte podle vlastní potřeby, podle toho, zda chcete balonek větší či menší).

Balonek pořádně protřepte a promíchejte, aby v něm nezůstala vzduchové bubliny. Otřete jej vodou a ustřihněte s pomocí nůžek část balonku. Odložte opatrně bokem a vezměte druhý balonek, kterému opět ustřihněte konec.

Ustřihnutý balonek navlékněte na balonek s moukou, aby se krásně zakryl otvor s moukou. S pomocí lepidla zalepte konce a proces s balonkem opakujte, překryjte jej s pomocí třetího balonku a opět zalepte.

Následně vezměte poslední, čtvrtý balonek a opět ustřihněte konec. Navíc prostříhejte díry podle vašeho vlastního uvážení (můžete podobně jako na videu). Zvolte všechny tři balonky ve stejné barvě, ale ten poslední vyberte jinak barevný, díky tomu vznikne zajímavá kompozice.

Prostříhaný balonek navlékněte na balonek s moukou a máte hotovo. Nyní si můžete užívat všechny výhody, které tyto balonky mohou poskytovat. Návod krok za krokem najdete také ve videu:

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button