Rady a tipy

Pokud zjistíte, že toto dělá i váš domácí mazlíček, tak ho okamžitě vezměte k veterináři!

Pokud doma vlastníte domácího mazlíčka, tak si pravděpodobně vychutnáváte jejich společnost a bavíte se z jejich hravosti. Když ho někdy pozorujete, jak se baví a dělá své super kousky, dávejte si pozor, když si bude tlačit hlavu ke zdi.

Tlačení hlavy ke zdi

Pokud to dělá pes nebo kočka a vypadá to rozkošně, neměli byste to brát na lehkou váhu. Pokud se váš miláček rozhodl tlačit hlavou do zdi nebo jiného objektu, vezměte ho ke veterináři. Je to známka toho, že máte vyhledat okamžitou lékařskou pomoc.

Pokud to dělá často, má to různé důvody jako infekce nervového systému, nádor na mozku, otrava a jiné. Vaši mazlíčci nemluví lidskou řečí a nevědí vám říci, že vnitřně trpí velkými bolestmi. Pokud si tyto příznaky nevšimnete, pak je jejich život ve velkém nebezpečí.

Závažnost tohoto typu stavu závisí obvykle na frekvencí tření o stěnu. Jak jsme již zmínili, lékařská péče je v každém případě nezbytná. Zvíře potřebuje hospitalizaci. Když budete mít svého domácího mazlíčka v ordinací, veterinář bude schopen určit, o jaký druh onemocnění jde. Pokud znáte někoho, kdo má zvířátko a dělá totéž, sdílejte s nimi článek a možná někomu jeho zvířátko včas zachráníte.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button