Spolupráce

Plánujete aktivní dovolenou?

Stále více lidí dává přednost aktivní dovolené. Vyráží do oblíbených letních destinací, kde zkouší nové sportovní aktivity. Někteří se vydávají i za adrenalinovými zážitky.

Při slově  adrenalin se asi většině z nás vybaví seskok padákem, bungee jumping, sjíždění divoké řeky, potápění v kleci mezi žraloky, šplhání po skalách nebo divoká jízda v závodním autě, formuli či na motorce. Přestože adrenalinové aktivity přinášejí pouze několikavteřinový pocit štěstí, jsou stále více oblíbené. Ptáte se, proč? Jedním z důvodů je překonání sama sebe a tím dalším je právě zmiňovaný adrenalin.

Co je adrenalin a jak funguje?

Adrenalin patří mezi stresové hormony a naše tělo připravuje na výkon tím, že zrychluje činnost srdce, zvyšuje krevní tlak a tep, zlepšuje ventilaci plic tím, že působí na hladkou svalovinu nacházející se v průduškách. Při vhodném použití umí, u zdravých osob, odplavovat nahromaděný stres.

Po jeho vyplavení se do těla také vyplavují endorfiny, které podporují dobrou náladu. Díky těmto účinkům se někteří lidé stávají na adrenalinových aktivitách závislí a vyhledávají stále nové a nové způsoby, jak tělo dostat do blaženého stavu.

Některé sportovní aktivity, které se objevují jako nové, však jsou pouze pro ty otrlejší a dobrodružnější povahy. Většina z nás si asi povzdychne, že u nich hrozí riziko poranění, a pokud se to stane v zahraničí, může pak být ošetření velkým problémem, hlavně po finanční stránce.

Některé aktivity zahrnuje cestovní pojištění, které si, většina z nás, před cestou sjednává. Ne všechny sporty však pokryje. Velké množství sportovních aktivit je možno připojistit za příplatek, některé však nejsou pojistitelné vůbec. Seznam jednotlivých skupin naleznete na stránkách axa-assistance.cz.

Pojištění je vždy potřeba vyřídit před odjezdem. Každá pojišťovna nabízí jiné podmínky a každá má svůj vlastní soupis sportů a sportovních aktivit. Je tedy potřeba si nejprve ujasnit, do jakých činností se chcete pustit, a pak zjišťovat, která pojišťovna vám nabídne smlouvu takovou, jaká by vám vyhovovala.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button