Spolupráce

Je hudba váš život? Začněte tak, že si pořídíte kvalitní mikrofon

Baví vás hudba, zpěv a hra na hudební nástroje? Chtěli byste se trochu více ponořit do hudebního světa a třeba si i založit vlastní kapelu? Dnes jsou možnosti tak široké, že není problém začít s málem – třeba jen s kytarou a mikrofonem. Pokud si vyberte kvalitní kusy, můžete tvořit hudbu na vysoké úrovni a snadno zaujmete. Vyberte si mikrofon, který dodá vaší hudbě sílu a vašemu hlasu krásnou barvu.

Co vybrat pro začátečníka?

Je otázkou, co od mikrofonu očekáváte a jaké máte nároky na jeho výkon. Obvyklý standard ovšem je, že jej chcete užívat na klasické nahrávání a možná také ozvučení hlasu při hře na ulici nebo v sále. V takovém případě může být nejlepší volbou dynamický mikrofon, který splňuje obojí. Pak už jen pořídit kvalitní mikrofonní kabel a máte hotovo.

Dynamické mikrofony

Fungují tak, že obsahují membránu, která se prohýbá pod tlakem zvukových vln a pohybuje cívkou. Mají poměrně silný výstupní signál, jsou ovšem i velmi dobře odolné a pyšní se kvalitní konstrukcí. Nepotřebují napájení, ani tak výkonný předzesilovač, takže dovedou na jevišti perfektně snímat nejen zpěv, ale třeba také bubny nebo kytaru. K tomu přidejte kvalitní XLR kabel a můžete si být jisti vždy perfektním zvukem na pódiu.

Kondenzátorové mikrofony

Fungují trochu odlišně než klasické dynamické mikrofony, ale ke svému fungování vyžadují 48 voltový zdroj. Mají relativně slabý výstup, takže je jejich součástí také zesilovač. Hodí se zejména na nahrávání do studií nebo na snímání velmi jemných akustických tónů, třeba jako jsou housle nebo piano.

USB mikrofony

Ty jsou dnes stále oblíbenější. V podstatě se jedná o výše zmíněné kondenzátorové mikrofony, které jsou ale doplněné o USB rozhraní. Takový mikrofon se pak dá snadno zapojit do počítače či notebooku ihned začít nahrávat. Nebudete potřebovat zvukovou kartu, protože ji mají zabudovanou v sobě, což je také výhodou.

Zdroj obrázku: Pixabay

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button