Dům a zahradaRady a tipy

K úklidu vám stačí jediná věc! Máte ji doma?

Trh s úklidovými potřebami, jako ostatně každý jiný, roste raketovou rychlostí. Ani se nestihneme pořádně rozkoukat a oblíbený výrobek, který jsem roky kupovali, je nahrazen jiným, údajně lepším. Stále se nám v reklamách nabízí nové a skvělé produkty, nástroje a řešení, které nám prý ušetří čas i peníze. Ale ruku na srdce? Lze toho v úklidu ještě tolik nového vymyslet? Není to koneckonců stále jen o tom vzít hadřík a setřít prach, podlahu, vysát, vyprat a poskládat?

Nepotřebujete tisíce produktů ani různých typů hadříků, houbiček, násad a přístrojů. Vlastně vám stačí jeden obyčejný univerzální úklidový prostředek a zcela standardní hadřík z mikrovlákna. Dnes vám vysvětlíme, proč právě s hadříkem z mikrovlákna uklidíte vše, co potřebujete, a proč funguje úplně nejlépe.

Tři výhody úklidu s hadříkem z mikrovlákna

1.Skvěle absorbuje

Struktura mikrovlákna pod mikroskopem vypadá jako malé hvězdičky poskládané jedna vedle druhé. Právě tato jedinečná struktura z mikrovlákna činí jeden z nejsavějších materiálů vůbec. Zachytí ohromné množství tekutiny, což se při úklidu velmi hodí.

2. Ušetří vám kopu peněz

Úklid s mikrovláknem vám ve výsledku ušetří stovky korun. Nákup těchto hadříků sice může být malinko dražší než jiné podobné produkty, ale investice se několikanásobně vrátí. Úspěch mikrovlákna spočívá v tom, že je velmi trvanlivé a dobře se pere. Ani několikanásobným praním neztrácí své vlastnosti. Prach a špínu lze také dobře vymýt i jen pod tekoucí vodou, takže po každém úklidu nemusí hadřík putovat hned do pračky.

3. Jsou všestranné

Jejich použití se ani zdaleka neomezuje jen na stírání prachu. Můžete je používat na mokro i na suchu, bez produktů nebo s přípravky. Můžete stírat vše od stropu až po podlahu.

Na co hadříky použít?

Už víme, proč si místo klasických hadříků nebo houbových utěrek raději pořídit hadříky z mikrovlákna. Ale kde je nejlépe použít? I to vám poradíme!

Nerez

Na nereze se mikrovlákno hodí jako na žádný jiný povrch. Nezanechává totiž za sebou šmouhy, které se jinak z lesklých nerezových povrchů odstraňují dost těžko. Nejprve povrch setřete na morko a potom doleštěte suchým hadříkem. Bude zářit jako nikdy předtím.

Mramor

Máte mramorovou pracovní desku v kuchyni nebo mramorové schodiště. Kámen má pórovitou strukturu, a tak někdy zadržuje špínu a může být těžké ji úspěšně odstranit. Naštěstí mikrovlákno dokáže absorbovat nečistoty i z těchto povrchů na jedničku.

Chrom

Vypadá krásně, když je nový a čistý, ale po letech používání ztrácí na lesku a vypadá matně a vlastně tak nějak špinavě. Normální hadříky totiž neumí tak dobře odstranit zbytky vodního kamene i přípravků, které na úklid používáte. Mikrovlákno ale setře vše a vám zůstane jen čistý a zářivý povrch, na který se nová špína usazuje o to pomaleji.

Zrcadla a okna

Jakýkoliv lesklý povrch, který je náchylný ke vzniku šmouh, je pro mikrovlákno jako stvořený. Zároveň po sobě nezanechává malinké chloupky látky, což některé jiné hadříky dělají. A vy se pak divíte, že ani po pečlivém úklidu není okno tak čisté, jak byste si představovali.

Prach

Proti prachu je hadřík z mikrovlákna neporazitelný. Nepoužívejte jej ale na mokro! Nejlepší práci odvede, když je suchý. Právě to patří mezi největší výhody mikrovlákna. Nemusíte s ním pracovat na mokro, a tím pádem můžete bez obav stírat i náchylná místa jako třeba obrazy. Suchý hadřík zachytí stejné množství prachu jako jiný hadřík na mokro a zároveň se nemusíte bát o povrchy, které vodu špatně snáší.

Nemáte-li ještě zásobu hadříků z mikrovlákna, je načase udělat si výlet do drogerie. Určitě nebudete litovat, alespoň v tomto jsme o krok napřed než byly naše babičky.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button