Krása a módaRady a tipyZdraví

Chraňte svou pleť před mrazem. Odmění se vám hebkostí a zářivostí

Zimní měsíce umí dát naší pokožce pořádně zabrat. Nejde jen o samotný mráz, ale také o neustálé střídání teplot, suchý vzduch a všeobecný nedostatek vitamínů a minerálů, který nás často v zimě postihne.

Pleť je vysušená, popraskaná, náchylnější k zarudnutí či jiným nevzhledným kožním projevům. Proto je nutné svou pleť před zimou účinně chránit, abyste ani během zimních měsíců neztratila nic se své krásy. S našimi jednoduchými tipy to půjde snadno.

1. Zapomeňte na horkou vodu

Taky se v zimě těšíte, až si večer dopřejete pořádně horkou sprchu? Pozor, kvůli své pleti na to raději zapomeňte. Příliš horká voda pokožce neprospívá za žádných okolností, ale v zimě je to pro ni dvojnásobný šok. Mnohem lépe jí prospěje jen mírně teplá či vlažná voda. Ta z ní nesmyje přirozené ochranné vrstvy, které pleť chrání,

2. Hydratovat, hydratovat, hydratovat

Budete-li dodržovat tuto mantru, můžete si být jisti, že se vám vaše pleť bohatě odvděčí. V zimě, kdy je pleť ještě náchylnější k vysušení je hydratace alfou i omegou vaší každodenní péče. Můžete zvolit hutnější krém, než který běžně používáte v létě, protože pokožka ocení více výživy a nehrozí, že se bude lesknout.

3. Pozor na slunce

Slunce nám nedá pokoj ani v zimě. I když to tak nevypadá, sluneční paprsky ohrožují zdraví naší pleti i v chladných měsících. Sice nejsou sluneční paprsky tak silné jako v létě, nebezpečné UV záření je však přítomné neustále. Proto nezapomínejte i na ochranu před sluncem. Zabráníte tak vzniku vrásek a rozvoji nebezpečných kožních onemocnění. Zvlášť pokud se chystáte na hory, nesmíte bez opalovacího kroku ani na krok.

4. Nezapomeňte dodat vláhu zevnitř

Naše pleť potřebuje nejen kvalitní hydratační krém, ale vláhu je jí třeba dodávat i zevnitř. Proto v žádném případě nezapomínejte na pravidelný pitný režim. V zimě jen málokdy pocítíte opravdovou žízeň, tělo si ale vodu žádá pořád stejně. Alespoň 2 litry vody byste tedy měli vypít bez ohledu na počasí. Místo studených nápojů vsaďte na bylinkové či ovocné čaje.

5. Používejte peeling

Zdálo by se, že na pleť podrážděnou chladem se peeling vůbec nehodí. Opak je ale pravdou, i v zimě by peelingová péče měla nadále zůstat součástí vaší péče o pleť. Pokud bude vaše pleť příliš zatížená odumřelými kožními buňkami a nečistotami, ani ten nejlepší hydratační krém neodvede svou práci dobře. Pleť zbavená nečistot a starých vrstev je nejlépe připravena absorbovat péči, kterou jí věnujete a na první pohled působí zářivěji a čistěji.

6. Pryč s toxiny a alergeny

Pleť je v zimě náchylnější k podráždění. I lidé, kteří s pletí nemívají problémy mohou v zimních měsících zaznamenat vyrážku či dokonce ekzém. Není třeba panikařit, jen zkuste vyhledat nejpravděpodobnější příčinu vašeho stavu. Může jí být třeba vlněný svetr, který vás okolo krku škrábe a dráždí kůži. Nebo je problémem nějaká potravina, kterou konzumujete jen v zimě. Zamyslete se nad svými zvyky a zkuste vyřadit potenciálně toxické produkty a potraviny.

7. Pečujte o pleť přírodně

Dejte si detox od všech kosmetických produktů, které obsahují silikony, parabeny a další nebezpečné látky. Skvělou péči o pleť si můžete zajistit i s pomocí surovin, které najdete u sebe ve spíži. Použijte přírodní hydratační prostředky jako je jogurt, med či avokádo a nechte pleť vzít si živiny z přírody. Zvlášť pokud trpíte velmi suchou pletí, dejte přednost přírodním olejům jako je třeba jojobový či mandlový olej nebo bambucké máslo. Tyto produkty dokážou zázraky a oproti produktům z drogerie stojí opravdu pakatel.

Součástí přírodní péče je samozřejmě i bohatá a vyvážená strava plná vitamínů a minerálů. Je normální, že v zimě máme víc chuť na hutné a tučné pokrmy, ale přesto bychom neměli zanevřít na ovoce a zeleninu. Hlavně díky nim budeme mít pleť pořád krásnou bez ohledu na rozmary počasí.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button