DárkyKrása a módaRady a tipy

Vyrobte si domácí mýdlo – s tea tree olejem

Výroba domácího mýdla je určitě dobrou možností, jak si vytvořit to správné mýdlo, které bude pro vás nejlepší. Mýdlo s aktivním uhlím je detoxikační, exfoliační a pomáhá pokožce a to bez vysušování. Chcete si vyrobit také vy své detoxikační mýdlo? Pak vám pomůže náš recept!

Domácí mýdlo

Výroba domácího mýdla je jednoduchá, nejsou k tomu potřeba složité procesy, dlouhé vaření a podobně. Vyzkoušejte si i vy výrobu vlastního domácího mýdla. Můžete jej využívat sami, popřípadě jej můžete vyrobit jako dárek ke dni matek, pro kamarádku, babičku nebo také jako drobnou pozornost pro ženské osazenstvo rodiny. Je to zcela na vás! Jak na to?

Co budete potřebovat:

  • ½ čajové lžičky mýdla bambuckého másla z ořechů Karité (nebo také Shea Butter)
  • 4 kapslí s aktivním uhlím
  • 15 – 20 kapek tea tree oleje

Jak postupovat:

Mýdlový základ nakrájejte na malé kousky a ve vodní lázni (popřípadě dvojitém hrnci) roztavte. Menší množství roztaveného mýdla dejte do misky bokem, lehce zchlaďte a promíchejte s aktivním uhlím. Následně přidejte promíchanou směs do zbytku roztaveného mýdla v hrnci.

Přichází čas na přidávání tea tree olejíčku. Jestliže neholdujete zrovna této vůni, pak si můžete do mýdla dát esenciální olej, který je pro vás ten pravý. Nalijte do formy (můžete využít formičky na muffiny, cukroví a podobně) a nechejte pořádně vychladnout a ztuhnout. Poté už jen mýdlo používejte, jak potřebujete!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button