Krása a módaRady a tipy

S těmito tipy budou nehty růst rychleji!

Máte někdy pocit, že vaše nehty nejsou dostatečně dlouhé a silné? Někdy stačí, když jen nesprávně zavřete zásuvku nebo dvířka lednice a už tak krátký nehet se ještě zlomí. Chcete mít krásné a dlouhé nehty, které se nezlomí při prvním doteku, ale vydrží dlouho pevné? Chcete si je beze strachu nalakovat? Pak vyzkoušejte naše rady a tipy. Mohou v růstu nehtů pomoci.

Nehty jako skála

Růst nehtů může ovlivňovat spousta faktorů. Může to být stres, nepravidelná strava, chybějící minerály nebo jiné látky, hormony a podobně. Právě hormony jsou často důvodem, proč těhotné ženy poukazují na to, že jim nehty rostou rychleji, než je tomu běžně. Dále může být růst nehtů ovlivněn ročním období, během teplých měsíců nehty rostou rychleji, než je tomu v zimě. Podobně jsou na tom vlasy, ty také trpí během zimy.

Lékaři a odborníci uvádí, že rychlost růstu nehtů je individuální. Někomu narostou nehty rychleji a jsou silné, jiný si nehty pěstuje dlouho a ne vždycky jsou silné a pevné. Neexistuje zázračná pilulka nebo druh jídla, který by zafungoval a vašim nehtům pomohl. Ovšem existují určitá opatření, která můžete vyzkoušet. Tím se růst nehtů podpoří.

Správná výživa

Podobně jako celé lidské tělo i nehty ovlivňuje to, co jíte. Popřípadě také to, co nejíte. A co tedy konzumovat? Potraviny bohaté na bílkoviny jako fazole, ryby, ořechy. Pro silnější a zdravější nehty doporučuje manikérka celebrit zahrnout do stravy biotin, vitamín E nebo rybí olej.

Upravujte pravidelně nehty

Podobně jako vlasy i nehty je nutno pravidelně upravovat tak, aby se zabránilo poškození nebo zlomení. Navíc pravidelné pilování nehtů pomáhá v růstu nehtů. Je dobré udělat si čas na úpravu nehtů každé dva týdny, nebo častěji, pokud to vaše nehty vyžadují a potřebují. Pokud provozujete aktivity, během kterých nehty dostávají zabrat (horolezectví, zvedání závaží a podobně) pak mějte u sebe vždycky pilníček na nehty. Kdykoliv se nehty poškodí, můžete jej použít a všechny nedokonalosti vyrovnat.

Správná hydratace a péče

Během dne se mohou vaše nehty setkávat s mnoha věcmi, které jsou pro ně nebezpečné. Jsou to například chemikálie, když uklízíte svůj dům, nehty trpí také při mytí nádobí nebo pravidelném a dlouhém máčení rukou ve vodě. Pro udržení zdravých nehtů hydratujte nehty a minimalizujte používání chemikálií. Pokud se tomu při úklidu nevyhnete, řešením mohou být gumové rukavice. Pozor také na gelové nehty. UV světlo může poškozovat kůži okolo i pod nehty, což může v těch nejhorších případech zvyšovat riziko rakoviny.

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button