Krása a módaRady a tipy

Revoluce v péči o vlasy. Vyzkoušejte co-washing

Slyšeli jste už někdy o „co-washingu“? Pokud ne, pak vás rádi představíme. Jedná se o zcela nový způsob v péči o vlasy, který mění zažité postupy a nabízí zajímavou změnu, která může prospět i vám. Řada lidí jej velmi doporučuje a tvrdí, že právě tento způsob péče o vlasy jim pomohl ke krásným vlasům.

Co je co-washing?

Co-washing je zkratka pr anglické sousloví „conditioner-only washing“. V podstatě jde tedy o to, že k mytí vlasů používáte výhradně kondicionér namísto klasického šamponu. Výsledkem jsou vlasy, které jsou jako druhý den po umytí – ne zcela vysušené, ale příjemně měkké, poddajné a lesklé.

Pro koho se hodí?

Tento typ mytí se hodí spíše pro vlnité nebo kudrnaté vlasy. Pomáhá jim překonat obvyklou suchost s třepení konečků, které vlnité vlasy často postihuje. Kudrliny jsou měkké a pružné a na první pohled působí o moc zdravěji.

Z této metody mohou těžit také barvené vlasy, které jsou poškozené a suché. Mytí šamponem navíc rychle barvu vymývá a musí se velice brzy obnovovat. To u mytí kondicionérem nehrozí. Barvené vlasy také potřebují extra péči, kterou jim obyčejný šampon nemůže nabídnout. Snadno se pak lámou, třepí a nevypadají vůbec pěkně.

Bohužel se tato metoda nehodí pro jemné rovné a zplihlé vlasy. Použití samotného kondicionéru by mohlo takové vlasy ještě více zatížit a mohly by ztratit úplně všechen objem. To stejné platí i pro ty, kteří trpí mastnými vlasy. Ale nezoufejte, vy můžete alespoň vyzkoušet metodu obráceného mytí. Na vlasy se nejdříve nanese kondicionér, nechá se působit, poté se smyje a až poté se vlasy umyjí s pomocí šamponu. Výsledkem jsou vyživenější a hezčí vlasy.

Jak to funguje?

Kondicionér obsahuje látky, kterým se říká cationic surfactants. Ty umí vlasy umýt, zatímco pečující látky jim dodávají vitamíny, zjemňují je a zvlhčují. Nenašamponované vlasy si lépe udrží vlhkost s přirozené oleje a po mytí zůstanou čisté, ale přesto měkké, vyživené a poddajné.

Jak vybrat správný produkt?

Ne každý kondicionér je pro tuto metodu vhodný. Musíte pečlivě číst informace uvedené na obalu. Vyhněte se vždy kondicionérům se silikony nebo dimethicony. Pak už je to v podstatě na vás, ale v dnešní době se již nabízí i produkty, které jsou pro tuto metodu speciálně určeny. Na obalu mají většinou uvedeno, že jsou vhodné i k mytí vlasů. Někdy je jen potřeba trochu více hledat nebo zapátrat na internetu.

Jak postupovat?

  1. Vlasy je třeba nejprve řádně namočit. Klidně pod sprchou stůjte i několik minut a vlasy řádně proplachujte. Zbavíte jich tak největších nečistot a odplavíte i stylingové přípravky.
  2. Kondicionér naneste do celé délky vlasů. Od kořínků až ke konečkům. Připravte se, že nebude vůbec pěnit, prostě bude fungovat jako běžný kondicionér, který používáte.
  3. Nechte působit 3-5 minut. Během doby si můžete třeba oholit nohy nebo si udělat masáž hlavy.
  4. Pečlivě produkt smyjte. Opět se nebojte být pod sprchou i několik minut, aby se kondicionér opravdu pečlivě vymyl.
  5. Vlasy vysušte a upravte tak, jak jste zvyklí.

Připravte se, že během prvních několika použití můžete mít pocit mastných vlasů. Vlasům i pokožce hlavy zabere nějaký čas, než si na novou metodu zvykne. Během několik mytí by se to ale mělo dostat do normálu.

Pokud nebudete s výsledkem spokojeni, můžete zkusit používat co-washing je občas. Ne každým vlasům sedne stoprocentně. Vždy závisí na hustotě a síle vlasů a na jejich stavu. V každém případě by ale tato metoda měla zvýšit zdraví a hydrataci vašich vlasů, což je skvělý benefit!

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button