Dům a zahradaRady a tipy

Dětský pokoj musí být bezpečný, jak na to?

V dětském pokoji bude vaše dítě trávit poměrně dost času a ne vždy tam budete s ním, proto pamatujte na některá bezpečnostní opatření.

Vstupní dveře

Zpočátku bychom možná mohli uvažovat o dveřích zašupovacích, neboť otevřené dveře mohou díky ostré hraně, způsobit vážné zranění.

Něco na zem

Pokud zvolíte koberce, pamatujte, že především zpočátku po nich děti hodně polezou. Materiál by neměl obsahovat syntetiku (mohla by způsobit oděrky, popáleniny a odřeniny na kolenou a dlaních). Na našem trhu je široká nabídka koberců s krátce střiženým vlasem (lze zakoupit i kusové), které jsou měkké a příjemné. Bojíte se, že by kusový koberec mohl klouzat? Umístěte pod něj protiskluzovou podložku. Nechcete – li dávat koberec, můžete na zem položit pěnovou podložku. Je podobná těm koupelnovým a její výhodou je snadná údržba a také protiskluzový povrch.

Nábytek

I do dětského pokoje patří skříně. Ty ukrývají nejen oblečení, ale také hračky, ke kterým se děti časem budou chtít dostat.  Dobrou volbou proto nebudou doplňky ze skla – vitrínky či police. Úchyty skříní by měly být oblé, ideálním řešením jsou úchyty „zadlabací“.

Také ostré hrany (skříně, stoly, sedací nábytek) mohou být potencionálním nebezpečím. Asi se jim nevyhnete, ale dají se upravit – v nabídce jsou speciální chrániče, které je „zaoblí“.

Při výběru šatních skříní je důležité zkontrolovat stabilitu, případně je v pokoji přišroubovat ke zdi.

Při rozmísťování nábytku po pokoji mějte na paměti, že pod okno v žádném případě nepatří postel, gauč či křeslo.

Drobné maličkosti

Elektrické zásuvky je vhodné zaslepit, neboť malé děti všude strkají svoje neposedné prstíky. Odstraňte vše, co vybízí ke šplhání. K oknům je dobré přimontovat bezpečnostní petlice. Květiny neumísťujte na dosažitelné místo.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button