Rady a tipyZdraví

Zkuste se nepřejídat

Přejídání se může řadit mezi poruchy příjmu potravy. Lidé trpící tímto problémem nemohou odolat jídlu, i když jsou již plní. Je to jedna z hlavních příčin obezity. Nabízíme několik možností, jak se zkusit přejídání zbavit.

Stabilizace hladiny cukru v krvi

Jedním z důvodů kolísání hladiny cukru je právě přejídání.Bobulové ovoce a další plody bohaté na vodu se hodí pro vyvažování hladiny cukru v krvi a omezí záchvatovitého přejídání.

Máta peprná

Příjemná chuť máty pomáhá zvyšovat pocit sytosti, čímž napomáhá při omezování záchvatovitého přejídání. Zároveň potlačuje chuť k jídlu. Vyzkoušejte vyplachování dutiny ústní, mátový čaj či žvýkání mátových listů.

B komplex

Přejídání je také spojeno s nedostatkem serotoninu, který pomáhá při regulaci nálady a tím i chuti k jídlu. Vitamínový B komplex hraje důležitou roli při stimulaci produkce serotoninu.

Proteiny

Nízký příjem bílkovin po celý den je obvykle spojován se záchvatovitým přejídáním. Konzumce proteinů pomáhá při zvyšování pocitu sytosti a tím snižuje chuť k jídlu.

Hořčík

Hořčík může pomoci při snižování chutě na jídlo, kromě toho napomáhá uklidnit mozek, čímž snižuje stres a úzkost, jež vyvolávají záchvatovité přejídání.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button