Krása a módaRady a tipyZdraví

Jak účinně bojovat proti rozšířeným pórům?

Péče o pleť je u žen velkou prioritou, každá chce vypadat dobře. Jenže rozšířené póry se neptají na to, zda je chcete na tváři či nechcete. Jednoduše se na pleti objeví a vy se s nimi snažíte nějakým způsobem bojovat. Ne vždycky to je tak, že bojujete účinně. Pořizujete různé krémy, peelingy, séra, masky a podobně, ale ne vždycky vše působí tak, jak je řečeno.

Vyzkoušejte přírodní metody

Bojovat s rozšířenými póry jde také s pomocí přírody. Nejčastějším důvodem výskytu rozšířených pórů je nadměrná aktivita mazových žláz. Mastný typ pleti uvolňuje větší množství mazu, což má vliv na rozšiřování a následné ucpávání pórů. Vznikají z toho černé tečky a tolik nepříjemné akné.

Rozšířené póry mohou vznikat také vlivem dehydratace, používání nekvalitní kosmetiky nebo vlivem nedostatečné či špatné péče o pleť. Také horko, vliv UV záření, zvýšené pocení, to vše má na vaší pleť a pokožku velký vliv. Můžete to do jisté míry ovlivnit, stačí používat správnou a kvalitní kosmetiku, pít dostatečné množství vody a správné o pokožku pečovat.

Pozor také na jídlo

Na pleť má přímý vliv také jídlo a všechno to, co do těla dostáváte. Velké množství sladkostí, mastných, slaných, kořeněných jídel a zpracovaných potravin, jídlo, které obsahuje konzervační látky má negativní vliv na pokožku. Na ní má vliv také rovnováha hormonů, takže když dojde k porušení hormonální rovnováhy, pleť to pocítí. Důvody k porušení mohou být různé, například těhotenství, vysoká konzumace sladkostí a podobně.

Vaše pleť potřebuje dýchat, proto je důležité si každý den vyhradit pár minut na péči o pleť. Jestli během dne nosíte make-up, pak jej z pleti musíte všechen odstranit. Pleť také na sobě nese často částečky mrtvých kožních buněk, které když se neodstraňují, tak ucpávají pokožku. Každý den make-up z pleti odstraňte a také pleti dopřejte peeling a hydrataci.

Jak předcházet rozšířeným pórům?

Ze všeho nejdřív se zaměřte na svou životosprávu. Budete-li neustále konzumovat sladkosti, mastná a smažená jídla a pít sladké nápoje, nebude péče nic moc účinná. Dále nezapomeňte na hydrataci a výživu pokožky. Podobně jako vy, také pokožka musí jíst. Základem je správný krém. Sáhněte po krému pro smíšenou až mastnou pleť.

Druhou věcí je pít dostatečné množství vody. Ideální je neochucená (přidat můžete plátek citronu nebo pomeranče) a neperlivá voda. Také dbejte na pravidelný a dostatečný spánek. Voda brání dehydrataci pokožky, ovlivňuje hormonální rovnováhu. Následně je důležité pravidelně a důkladně čistit pokožku.

Jak bojovat s rozšířenými póry?

Chcete-li se účinně zbavit rozšířených pórů, pak existuje pár způsobů, které mohou pomoci. Vyzkoušejte naše tipy a triky a uvidíte, jak to pomůže!

Kostka ledu

Z minerální vody si vyrobte kostky ledu. S jednou kostkou každé ráno a večer pečlivě masírujte oblasti, kde se černé tečky vyskytují.

Jílová maska

Vytvořte si v domácích podmínkách jílovou masku. Jíl má baktericidní a tonizující účinky, které se pokožce skvěle hodí. Tuto masku aplikujte na pleť každé tři dny.

Co budete potřebovat:

  • 1 polévková lžíce bílého nebo modrého jílu
  • Teplá voda

Jak postupovat:

Smíchejte jíl s teplou vodou, konzistence by měla být tužší. Naneste jí v silnější vrstvě a nechejte asi patnáct minut působit. Následně omyjte teplou vodou.

Maska z vaječného bílku

Maska z vaječného bílku pomáhá odstranit rozšířené póry. Jak si jí připravit?

Co budete potřebovat:

  • 1 vaječný bílek
  • 2 polévkové lžíce citronové šťávy

Jak postupovat:

Vše smíchejte, naneste tenkou vrstvu na pleť a nechejte působit do úplného zaschnutí. Poté omyjte teplou vodou.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button