Krása a módaZdraví

Vyrobte si domácí oleje na pokožku hlavy

Masáž hlavy je velmi příjemnou relaxací, celkově se díky ní uvolníte a odplaví se stres, nervozita a všechny nepříjemné problémy, které mohou sužovat vaše tělo. Vyzkoušejte si připravit v pohodlí domova domácí oleje. Příjemně voní, na rozdíl od těch kupovaných jsou levnější a hotové za pár minut.

Vaše vlasy vám poděkují

Kromě toho, že se budete cítit skvěle uvolnění, mohou oleje fungovat skvěle také na vaše vlasy. Například suché a kudrnaté vlasy během letních měsíců mají problém jejich majitelé zkrotit. Vyzkoušejte proto raději přírodní vlasové oleje a přípravky. Ty, které jsou k dostání v obchodech, mohou v sobě mít spoustu chemických látek, které vlasy mohou vysušovat a ve finále poškozovat.

Klíč ke zdravým a krásným vlasům je zdravá pokožka hlavy. Ta potřebuje výživu, aby byla zdravá a dodávala vlasům vše, co je potřeba. Vyzkoušejte recept, který působí na pokožku hlavy. Všechny ingredience můžete koupit v obchodech za nízké ceny. Klasické produkty vydrží méně a kromě toho jsou dražší.

Co budete potřebovat:

  • 4 čajové lžičky jojobového oleje
  • 3 čajové lžičky prvosenkového oleje
  • 3 čajové lžičky šípkového oleje
  • 4 kapky levandulového esenciálního oleje
  • 3 kapky heřmánkového esenciálního oleje na zředění

Jak postupovat:

Vezměte všechny přísady, dejte je do misky a velmi důkladně promíchejte lžičkou, která bude z nerezové oceli. Směs nalijte do sterilizované a vzduchotěsné skleněné lahve. Díky tomu můžete olej přemisťovat podle potřeby. Je dobré sklenici označit datem a složkami, které obsahuje. Prvosenkový olej můžete využít ve formě pilulek, které otevřete a vytlačíte z nich olej.

Jak využívat:

Vezměte velmi malé množství směsi na špičky prstů a masírujte jimi pokožku hlavy. Následně nechejte působit asi třicet minut a poté umyjte šamponem, jak jste zvyklí. To je vše, nic víc nepotřebujete.

Směs může vydržet až šest měsíců, pokud jí uskladníte ve vzduchotěsné nádobě, na chladném a suchém místě. Vlasy jsou o hodinu později krásně měkoučké a příjemně voní. Do vlasů vmasírujte opravdu jen malé množství oleje, zabráníte tak vlasům, aby se zbytečně mastily.

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button