Krása a módaZdraví

Vyrobte si domácí oleje na pokožku hlavy

Masáž hlavy je velmi příjemnou relaxací, celkově se díky ní uvolníte a odplaví se stres, nervozita a všechny nepříjemné problémy, které mohou sužovat vaše tělo. Vyzkoušejte si připravit v pohodlí domova domácí oleje. Příjemně voní, na rozdíl od těch kupovaných jsou levnější a hotové za pár minut.

Vaše vlasy vám poděkují

Kromě toho, že se budete cítit skvěle uvolnění, mohou oleje fungovat skvěle také na vaše vlasy. Například suché a kudrnaté vlasy během letních měsíců mají problém jejich majitelé zkrotit. Vyzkoušejte proto raději přírodní vlasové oleje a přípravky. Ty, které jsou k dostání v obchodech, mohou v sobě mít spoustu chemických látek, které vlasy mohou vysušovat a ve finále poškozovat.

Klíč ke zdravým a krásným vlasům je zdravá pokožka hlavy. Ta potřebuje výživu, aby byla zdravá a dodávala vlasům vše, co je potřeba. Vyzkoušejte recept, který působí na pokožku hlavy. Všechny ingredience můžete koupit v obchodech za nízké ceny. Klasické produkty vydrží méně a kromě toho jsou dražší.

Co budete potřebovat:

  • 4 čajové lžičky jojobového oleje
  • 3 čajové lžičky prvosenkového oleje
  • 3 čajové lžičky šípkového oleje
  • 4 kapky levandulového esenciálního oleje
  • 3 kapky heřmánkového esenciálního oleje na zředění

Jak postupovat:

Vezměte všechny přísady, dejte je do misky a velmi důkladně promíchejte lžičkou, která bude z nerezové oceli. Směs nalijte do sterilizované a vzduchotěsné skleněné lahve. Díky tomu můžete olej přemisťovat podle potřeby. Je dobré sklenici označit datem a složkami, které obsahuje. Prvosenkový olej můžete využít ve formě pilulek, které otevřete a vytlačíte z nich olej.

Jak využívat:

Vezměte velmi malé množství směsi na špičky prstů a masírujte jimi pokožku hlavy. Následně nechejte působit asi třicet minut a poté umyjte šamponem, jak jste zvyklí. To je vše, nic víc nepotřebujete.

Směs může vydržet až šest měsíců, pokud jí uskladníte ve vzduchotěsné nádobě, na chladném a suchém místě. Vlasy jsou o hodinu později krásně měkoučké a příjemně voní. Do vlasů vmasírujte opravdu jen malé množství oleje, zabráníte tak vlasům, aby se zbytečně mastily.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button