Krása a módaRady a tipy

Krásná díky napařování. Taková může být vaše pleť díky použití páry

Jeden z nejoblíbenějších relaxačních postupů je využití páry. Pomáhá uvolnění, pročišťuje a prokrvuje pleť a podporuje i správné dýchání a funkci dýchacích cest. Do páry se většinou chodí do wellness center, kde existují místnosti naplněné horkou párou, kde můžete strávit několik minut. Domácí ošetření pleti za pomoci páry si však můžete dopřát, aniž byste vytáhli paty z domu.

Čtěte dále a dozvíte se, proč je pára tak prospěšná, a jak vám může pomoci podpořit vaši krásu a zdraví vaší pleti. Navíc také zjistíte, jak si parní lázeň připravit i u vás doma a ušetřit čas i peníze za návštěvu wellness centra.

V salónech krásy je napařování pleti prováděno za pomoci speciálního přístroje. Abyste si podobné ošetření dopřáli i doma, nemusíte si nutně tento přístroj kupovat. Napařování obličeje zvládnete snadno i jen s tím, co už máte u vás doma v kuchyni.

Benefity napařování

Pára má řadu skvělých benefitů pro vaši pleť. Mezi nejlepší patří:

Zářivá pokožka

Napařování podporuje krevní oběh v celém těla a také ve vaší pleti. Díky tomu dostane pokožka snadněji a rychleji všechny potřebné vitamíny a živiny. Z pleti se také tak odstraní toxiny a jiné usazené látky, které pleť unavují a berou jí mladost a svěžest. Výsledkem bude projasněná a zářivá pokožka, která působí velice mladistvým a svěžím dojmem.

Méně černých teček

Pára dokáže velmi jemně a neinvazivně odstranit černé tečky. Je to problém, se kterým bojujeme úplně všichni bez ohledu na to, jaký máme typ pleti. I pokud máte suchou pleť, černém tečky se vám pravděpodobně nevyhnou. Pára jemně uvolňuje usazený maz a špínu z pórů a pleť je ihned čistější a bez nedostatků.

Je to daleko šetrnější způsob než klasické manuální kosmetické ošetření. Při tom je pleť zbytečně podrážděná a výsledkem může být ještě horší stav pleti než předtím.

Lepší absorpce produktů

Máte pocit, že krémy, které používáte, vlastně k ničemu nejsou a na vaší pleti se nijak neprojeví? Možná není chyba v krému, ale v tom, že vaše pleť nedokáže živiny dobře vstřebat. Tomu může napomoci právě napařování. Horká pára otevírá póry a jakmile na ně poté použijete vhodný produkt, daleko lépe budou schopny absorbovat všechny účinné látky. Vaše peníze tedy budou dobře investované a kvalitní péče bude mít šanci se konečně projevit.

Relaxace

Napařování má také velmi uvolňující a uklidňující účinky. Je to pár minut, kdy můžete zapomenout na problémy a užít si chvíli oddechu. Když do vody přidáte pár kapek esenciálního oleje třeba z levandule, budete mít v mžiku relaxační parní lázeň, která vás přenese do světa pohody a klidu.

Jak na to?

udělat si doma vlastní parní lázeň pro vaši pleť není vůbec složité. Držte se následující pokynů.

Pečlivě vyčistěte obličej a zbavte jej make-upu i jiných produktů. Na plotnu postavte velký hrnec s vodou a přiveďte ji pomalu k varu, poté ihned plamen stáhněte a je čas na napařování.

Přes hlavu si přehoďte ručník a nakloňte se nad hrnec. Buďte extrémně opatrní, abyste se neopařili! Teplotu páry raději zkontrolujte nejprve rukou. Měli byste cítit příjemné teplo, ale v žádném případě by vás pára neměla pálit.

Nyní vydržet 5 až 10 minut. Záleží na tom, jak jste na napařování zvyklí a jak to potřebujete. Je-li vám nevolno nebo se necítíte dobře, ihned s napařováním přestaňte.

Do vody lze také přidat bylinky nebo esenciální oleje, které páru příjemně rozvoní a dodají ji další pečující složky. Oblíbená je třeba máta, levandule, citrusy nebo meduňka. Pro mastnou pleť se zase může hodit třeba tea tree olej. Suchá pleť ocení arganový nebo koksový olej. Napařování by se mělo provádět přibližně jednou týdně.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button