Krása a módaRady a tipyZdraví

Jak na krásné bílé zuby?

I když si zuby doma čistíte pravidelně, stále váš úsměv není krásně bílý? Spousta lidí za klasické chemické bělení zubů platí velké peníze a mnohdy je to proces, který není úplně příjemný. Hledáte metody, které by vám pomohly bělit zuby v pohodlí domova a s využitím přírodních metod?

Zuby jako perličky

Bělení zubů nikdy nebylo jednodušší, vyzkoušet to můžete i vy s pomocí několika jednoduchých procedur. Vše můžete provádět v pohodlí domova, bez zbytečných a drahých návštěv zubaře či dentální hygienisty. Navíc jde o metody, které zuby nijak neničí. Budete-li provádět tyto metody, pravidelně si čistit zuby a k tomu pravidelně navštěvovat svého zubního lékaře, určitě neuděláte chybu!

Kurkumová čisticí pasta

Co budete potřebovat:

  • 1 čajová lžička kurkumy
  • 1 čajová lžička kokosového oleje
  • 2 – 3 kapky mátového esenciálního oleje

Jak postupovat:

Kurkumu s kokosovým olejem smíchejte do hladké pasty, přidejte mátový olej a opět promíchejte. Směs se používá jako klasická zubní pasta, vyčistí zubní sklovinu a postará se, díky mátě, o příjemný dech.

Tea tree olej

Co budete potřebovat:

  • 5 kapek stoprocentního tea tree oleje
  • ½ sklenice vody

Jak postupovat:

Smíchejte tea tree olej s vodou a tímto roztokem vyplachujte ústa po každém vyčištění zubů. Výsledky jsou viditelné do několika týdnů. Chcete-li výraznější účinek, pak můžete přidat kapku tea tree oleje navíc, ale pozor, vyplachujte s tímto zesíleným roztokem pouze jedno nebo dvakrát týdně, rozhodně ne víc.

Pasta z jahod

Co budete potřebovat:

  • Čerstvé jahody
  • Nejjemnější mořskou sůl

Jak postupovat:

V misce rozmačkejte jahody a smíchejte s nejjemnější mořskou solí. Vznikne vám směs, kterou pomocí zubního kartáčku aplikujte na zuby. Směs na zuby aplikujte jednou za dva týdny.

Síla kokosového oleje

Co budete potřebovat:

  • Kokosový olej

Jak postupovat:

Vezměte trošku kokosového oleje a vyčistěte si s ním zuby. Nechejte působit 15 až 20 minut a poté vypláchněte a vyčistěte klasicky svou zubní pastou. Postup opakujte maximálně 2 – 3 krát týdně.

Banánová slupka

S pomocí banánové slupky si přejíždějte tam a zase zpátky přes zuby. Obsahuje takové látky, které pomáhají čistit zubní plak a vaše zuby získají krásnou bílou barvu.

Citronová pomoc

Co budete potřebovat:

  • Jedlou sodu
  • Citronovou šťávu

Jak postupovat:

V misce smíchejte trochu citronové šťávy a jedlou sodu. Vznikne vám lázeň, se kterou si vypláchněte ústa poté, co si klasicky vyčistíte zuby. Ústa vyplachujte touto směsí maximálně 2 – 3 krát týdně.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button