Rady a tipy

Překvapivá využití kuchyňské soli

Říká se, že sůl je nad zlato… a v domácnosti to platí dvojnásob! Toto dochucovadlo, které dnes naleznete všude a za velmi dobrou cenu je totiž skvělým pomocníkem do kuchyně, při žehlení a také vám pomůže proti hmyzu! Byla by tedy škoda nevyužít jeho plného potenciálu, že? My jsme pro vás připravili všechna využití kuchyňské soli, které jistě v domácnosti náležitě oceníte a o kterých jste zaručeně nevěděli… a také se přesvědčíte o tom, že je taková prostá sůl vlastně geniálním objevem!

Zbavte se komářího kousnutí

Jak zmírnit bolest a svědění po komářím kousnutí? Jednoduše – navlhčete špičku prstu ve vodě a ponořte ji do kuchyňské soli, pak už jenom třete zasažené místo. Věřte nám, za chvíli se vaše trápení zmírní.

Rozzařte znovu měděné věci

Smíchejte kuchyňskou sůl, koření, ocet, a přidejte trochu citrónové šťávy a vytvořte si dokonalý čistící prostředek. Vaše měděné a mosazné věci se budou znovu krásně blyštit!

Zabraňte prskání oleje

Před smažením přidejte na pánev trochu kuchyňské soli, zbavíte se tak nepříjemného prskání oleje!

Poraďte si s obuvnickým zápachem

Nepříjemný zápach můžete snadno eliminovat sáčky s kuchyňskou solí, umístěných do vaší obuvi. Pro maximální efekt nechte sůl působit přes noc.

Zbavte se protivných mravenců

Mravenci nám mohou pěkně znepříjemnit život, s pomocí kuchyňské soli si s nimi ale hravě poradíte. Stačí ji nasypat na místa, kde se vaši mravenci nejvíce hemží a brzy by se měl dostavit výsledek!

Ochraňte ovoce a zeleninu před hnědnutím

Jak předejít hnědnutí u ovoce a zeleniny? Stačí umístit plátky zeleniny a ovoce do misky naplněné vodou se solí a máte na nějakou dobu vystaráno.

Vyčistěte dřez

Dokonale vyčištění dřez? Pasta složená z kuchyňské soli a citrónové šťávy se o něj postará. Navíc je o mnoho účinější než chemické čistící prostředky!

 

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button