Spolupráce

Fólie není jen obalový materiál. Zajišťuje i hygienu a podpoří vaši kreativitu

Víte, co má společného balíček, který vám přijde poštou, svačina do práce a sklad elektrospotřebičů? Zdánlivě nic, ale ve skutečnosti mnoho – všude tam můžete využít služby nejrůznějších fólií. Obalové materiály tohoto typu používáme daleko častěji, než si vůbec uvědomujeme, a mohou nám velmi ulehčit život.

Hygienická ochrana

Asi všichni doma máme klasickou potravinářskou fólii. Je to nejsnazší způsob, jak dětem zabalit svačinu nebo uchovávat zbytky potravin v lednici tak, aby se neukazily. V dnešní době navíc potravinářská fólie plní ještě jednu velmi důležitou funkci – hygienicky chrání jídlo před možnou kontaminací viry nebo bakteriemi. Tyto fólie se vyrábí ze zdravotně nezávadných materiálů, které jsou atestovány pro styk s jídlem a zaručují nejen zachování jeho čerstvosti, ale také maximální možnou hygienickou ochranu.

Bezpečí pro křehké zboží

Všichni dobře známe také bublinkovou fólii. Ta nemá konkurenci, jde-li o přepravu a ochranu křehkých nebo hodnotných věcí. Tento typ fólie pohlcuje nárazy a často se používá jako výplňový materiál do kartonových krabic. Věděli jste, že bublinková fólie má i svůj světový den? Slaví se poslední pondělí v lednu a v tento den si připomínáme nejen její praktické využití, ale také její terapeutické vlastnosti. Psychologové se totiž shodují, že právě mačkání bublinkové fólie nám pomáhá uvolnit se od napětí a redukovat stres.

Obal i kreativní pomůcka

Mezi méně známé patří různé obalové fólie, které se hodí především při potřebě specifické ochrany zboží při přepravě. Velmi univerzální je například průtažná ruční fólie, která se snadno používá, dobře drží a spolehlivě chrání před vlhkostí a prachem. Zvláštní schopnosti má pak pěnová folie Mirelon, která se hodí nejen k ochraně zboží při přepravě, ale využívá se i ve stavebnictví jako izolační materiál.

Fólie lze však využít i kreativně. Potravinářskou fólii lze například použít ke zvýšení účinnosti vlasové masky. S bublinkovou fólií si zase vyhrají děti – dejte jim papír, barvy a dostatek této fólie a sledujte, jaká umělecká díla s pomocí obtiskování fólie vytvoří.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button