Spolupráce

Nakupujte zboží ve slevě

Lidé si oblíbili tradiční slevové akce zejména v podobě výprodejů. Majitelé obchodů vyhlašují výprodeje obvykle po Vánocích, nebo když si potřebují uvolnit sklady pro nové kolekce či pro jiné sezónní zboží. Výhodou pro spotřebitele je skutečnost, že mohou využít slevy na nejrůznější zboží. Nejčastěji se slevy týkají elektroniky, ošacení, ale hodně populární jsou také knihy ve slevě. 

Výhody slevových kupónů

Pro zákazníky jsou slevové kupóny tím nejpodstatnějším kritériem, proč si dané zboží a službu koupit, nebo případně nekoupit. Jsou výhodné jak pro kupujícího, tak pro prodávajícího. Kupující může využít zajímavé slevy a prodávající se jednak prostřednictvím slevových kupónů zviditelní a přitáhne pozornost kupujících. Další výhodou slevových kupónů obecně je jejich jednoduché používání a také fakt, že zákazník nemusí v žádném případě měnit své dosavadní nákupní zvyklosti. V zájmu prodávajících totiž je spokojenost zákazníka, kterého nesmí jakkoliv nutit, ani mu nakupování jakkoliv komplikovat.

Zboží ve slevě

Nakupování zboží ve slevě, či zlevněného zboží se mnohdy vyplatí více, než nákup stejného zboží za plnou cenu. Zákazník získá to, co potřebuje, a to ve stejné kvalitě a navíc ještě ušetří. Mezi lidmi se často vyskytuje mylný názor, že na zlevněné zboží neplatí klasická záruční lhůta. Zlevněné zboží totiž musí být ve stoprocentním funkčním stavu a splnit zákazníkovo očekávání. Tím pádem má zboží ve slevě stejnou dvouletou záruční lhůtu, jako jakékoliv nové zboží. Nakupování v e-shopech má oproti nákupům v kamenných obchodech další výhodu v tom, že libovolný produkt lze do 14 dnů vrátit bez uvedení důvodů.

Akční letáky

Tištěný leták je stále osvědčeným marketingovým nástrojem, který využívají obchodní řetězce i jiné obchody. Akční letáky jsou pro obchodníky velmi levným propagačním materiálem, kterým mohou oslovit naráz širokou masu spotřebitelů. Jejich distribuce přímo do poštovních schránek je rychlá, ovšem nevýhodou je zátěž pro životní prostředí. Proto se stále více uplatňují elektronické verze akčních letáků.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button