Spolupráce

Jak vybrat ideálního makléře? Nepodceňte vzájemnou „chemii“

Prodej nebo nákup nemovitosti je vždy složitý, a to ani nemluvíme o dnešní době, kdy jsou ve hře obrovské peníze a často se jedná o celoživotní investici, která se buď hodně podaří, nebo na ní hodně proděláte. Proto je správný výběr realitního makléře a realitní kanceláře zcela zásadní. Nejlepší realitní kancelář nepoznáte tak, že má nejhezčí reklamu nebo webovky, vždy jde o lidi, kteří tam pracují. Proto se zaměřte na důležité aspekty výběru vašeho ideálního makléře.

Musí to fungovat

Převody nemovitostí pravděpodobně neděláte každý den. Proto je třeba vybrat si parťáka, se kterým vám to bude klapat po profesionální i lidské stránce. Klíčová je tedy nejen jeho odbornost a přehled, ale také vzájemné sympatie a porozumění. Kromě zkušeností a referencí, které může realitní makléř nabídnout, by vás měly zajímat i jiné věci – zda je spolehlivý, dodržuje termíny, cítíte k němu důvěru a máte ze spolupráce dobrý pocit.

Znalost místního prostředí je neocenitelná

Reality bývají typicky lokální záležitostí. I podle toho se vyplatí vybírat realitního makléře pro vás. Ujistěte se, že makléř v okolí již prodal nějaké nemovitosti a zná dobře místní poměry, lokalitu i cenové rozpětí. U velkých měst hledejte vždy specialistu pro konkrétní městskou část.

Dejte na doporučení

Dobré referenci se nic nevyrovná. Pokud tedy znáte osobně někoho, kdo vám daného makléře doporučí, je to významný plusový bod. Poptejte se proto mezi známými, třeba zjistíte, že vám mohou někoho doporučit. Nebo naopak – klidně vás i před někým varovat. Stále však pamatujte na to, abyste si s makléřem vzájemně sedli a aby spolupráce fungovala snadno a plynule.

Trpělivost růže přináší

Nejlepší realitní makléř se nehledá snadno, ale vaše úsilí se rozhodně vyplatí. Budete pak s klidným srdcem spát s vědomím, že je o vaši nemovitost dobře postaráno a že získáte výhodný obchod, který se vám vyplatí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button