Spolupráce

Pohřeb pomáhá zpracovat ztrátu blízkého člověka

Důvodů, proč lidé pořádají pohřby je několik. Smrt patří k životu, všichni o ní víme a vnímáme ji, ovšem když zasáhne někoho z našich blízkých, je těžké se ztrátou vyrovnat. Člověkem cloumá mix emocí – popírání, zoufalství, vztek, frustrace a samozřejmě smutek. Pohřeb může pomoci vyrovnat se ztrátou blízkého člověka a uctít jeho památku. Pohřební služba Praha zajišťuje důstojný odchod s obřadem, i bez obřadu.

Pohřeb umožňuje přijmout smrt blízkého člověka

Přijmutí stávající situace je nesmírně těžké. Pohřeb umožňuje přijmout smrt člověka a jít dál. Pohřební služba Praha si je vědoma toho, že na pohřbu mnohdy dochází k vyhroceným situacím a dokáže na ně rychle a citlivě reagovat. 

Jak se na pohřeb připravit?

Na smrt blízkého člověka se nelze připravit, ovšem na rozloučení s ním ano.

Nápor na emoce

Připravte se na to, že pohřeb je emocionálně velmi náročný.  Může dojít k vypuknutí emocí, i když si myslíte, že je máte pod kontrolou. Buďte stále nablízku svým nejbližším.

Komunikujte s ostatními truchlícími

Pokud jste pozváni na pohřeb, může být užitečné si promluvit s rodinou nebo blízkými přáteli zemřelého a zjistit, co očekávají. Mohou vám poskytnout podrobnější informace o průběhu pohřbu, případně vám poradit, co byste měli dělat nebo co byste měli nechat na nich. 

Vyberte vhodné oblečení

Standardní barvou na pohřbu je černá. Pokud nedisponujete černým oblečením, vyhněte se extravaganci a výstřednostem, zvolte neutrální barvy. 

Květiny a věnce

Pohřební služba Praha zajišťuje dodání věnců a květin. Když se přece jen rozhodnete donést vlastní květiny, zvolte květiny v neutrálních barvách. V České republice je obvyklé přinést sudý počet květin.

Veškeré podrobné informace a další možnosti zjistíte na webu pohrebnisluzba-helfi.cz. Neváhejte se s veškerými, i neobvyklými, dotazy obrátit na jejich pracovníky. 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button