Spolupráce

Čištění fasády patří do jarního úklidu

Přišlo jaro a s ním mnoho lidí začne uvažovat nad jarním úklidem. Zbaví se nahromaděného haraburdí, vymete pavučina z rohů a koutů a také umyje okna. Uvnitř je dům vycíděný, ale zvenku vypadá pořád jaksi omšele? Zahrňte do úklidu i fasádu a uvidíte, jak vaše bydlení prokoukne!

Kromě toho, že bude váš dům hezky vypadat, přispějete tak i svému zdraví. Na znečištěné fasádě se drží atmosférické nečistoty (smog, prach, saze, …) i organické nečistoty (řasy, mechy, plísně, lišejníky, …). Právě tyto částečky mohou způsobovat alergie a respirační onemocnění.

Čistá fasáda bude mít kromě zdravotních benefitů i tu výhodu, že se sníží prašnost ve vašem domově. Pravidelné čištění fasády domu v neposlední řadě i zvyšuje její životnost, ušetříte tak finanční prostředky za předčasnou výměnu fasády.

Odstranění atmosférických nečistot

Atmosférické nečistoty jako jsou smog, prachové částice nebo saze připravují váš dům o reprezentativní vzhled. Na povrchu se vytvoří černý povlak, který není možné umýt pouze vodou. Fasády rodinných i bytových domů se čistí a myjí tlakovým vodním paprskem, parou, chemicky a abrazivně. O konkrétní technice čištění domů rozhoduje odborná firma na základě několika kritérií. 

Jednak se posuzuje míra znečištění a jednak také materiál, z kterého je fasáda vyrobena. Jiné prostředky se používají na čištění cihlových, keramických, betonových, pískovcových, travertinových, žulových, hliníkových, umělých kamenných, mramorových, brizolitových či zateplených a barvených fasád.

Odborníci provedou na místě malý test a na jeho základě vyberou metodu a vhodné prostředky na čištění. Poté se pustí do mytí fasády. Doba trvání je závislá na ploše, kterou je potřeba vyčistit a také na přístupnosti.

Pryč s organickými nečistotami

Z fasád domů musí pryč i nečistoty organického původu, jako jsou plísně, řasy, mechy či houby. Ze zateplovacích systémů, zdí, kamenů, obkladů, nátěrů se odstraňují pomocí kvalitních prostředků a patentovaných postupů. Společnost ARS vám garantuje dokonalé odstranění těchto nepříjemných nečistot, obnovení původního vzhledu fasády a její několikaletou ochranu před dalším napadením.

Odstranění starých nátěrů a omítek

Pokud jste se rozhodli pro nový nátěr či omítku, je potřeba nejdříve odstranit tu stávající. V opačném případě by se nemusel nový nátěr podařit nebo by mohl odstávat. Firma ARS si umí poradit s odstraňováním starých nátěrů, a to až do hloubky dvaceti vrstev. 

Po vyčištění fasády byste měli myslet i na to, jak ochránit povrch před další tvorbou a uchycování nečistot. Odborná firma je zpravidla schopná vám poradit, jak postupovat. Například společnost ARS nabízí speciální ochranné, hydrofobní a zpevňovací nátěry pro všechny povrchy, které se aplikují na fasády po jejich vyčištění. 

Vedle péče o zdravou a čistou fasádu je dobré myslet i na ochranu před graffiti. Pro tyto účely je vhodné nechat ošetřit fasádu antigraffiti nátěrem, který pomůže snadno odstraňovat případné nápisy a výtvory nezvaných umělců.

Pravidelná investice do péče o vaši fasádu vám ušetří spoustu starostí a peněz, které byste jinak museli investovat do opravy či výměny zateplené fasády. 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button