Dům a zahrada

Dostaňte podzim do vašeho domova. Zkuste tyto podzimní tipy

Ačkoli může být lákavé uvažovat o tom, jak různě byste mohli svůj domov na podzim vyzdobit, obvykle většina z nás narazí na to, že na to prostě není čas. Navíc nikdo nechce investovat zbytečně mnoho sil a energie do něčeho, co využijete doslova jen pár týdnů. Tyto nápady jsou ale snadno realizovatelné a umožňují dodat vašemu domovu nádech podzimu a útulné atmosféry.

Ať už hledáte nějaké nové stylové podzimní dekorace na stůl, nebo chcete pozvednout své vchodové dveře pomocí nápadů na výrazné podzimní věnce, podzimní zdobení je především o vytvoření příjemného útočiště pro vás a vaši rodinu.

Hřejivá atmosféra díky svíčkám

Zdobení svíčkami může nejen přispět k tomu, že místnost bude působit tepleji, přívětivěji a útulněji – a také krásně vonět. Svíčky jsou prostě úžasně všestranným nástrojem pro zdobení a mohou pomoci dodat charakter a styl téměř každé místnosti v domácnosti.

Kousek podzimní přírody

Nic neztělesňuje střídání ročních období tak jako změny, které lze nalézt mezi přírodou; od barev listů na stromech až po jasné letní květy, které jsou nahrazeny bohatým podzimním listím.

Přenesení krásy venkovního prostředí do interiéru pomocí zimních pokojových rostlin a podzimních květin a listů může být rychlým a snadným způsobem, jak změnit vzhled místnosti a přispět k její podzimní atmosféře. Do interiéru tedy můžete přímo zapojit sušené listy či květy, ale klidně můžete podobného efektu docílit díky barvám doplňků. Vsaďte na syté odstíny zlaté a kaštanové, kterou můžete doplnit zlatavými akcenty, které připomínají sluneční paprsky.

Bohatý podzimní věnec

Věnec na dveřích patří k vůbec těm nejkrásnějším ozdobám, které si můžete pořídit. Podzimní barevná schémata samozřejmě upřednostňují přírodní odstíny, které byste viděli v přírodě. Nejlepším nápadem tedy může být vytvořit podzimní věnec z listí nasbíraného na dvoře.

Chcete-li vytvořit poutavý věnec na vchodové dveře, nasbírejte se stejný typ listů, k tomu vyberte různé tipy trav nebo květin s částmi čerstvé zeleně a pro vůni můžete přidat i snítky čerstvých bylinek,

Útulný obývák či ložnice

Podzimní výzdoba nemusí mít jen sezónní nádech: oblíbené podzimní barvy můžete použít k rychlému a snadnému zateplení chladných místností. Terakotové dekorace a hnědé odstíny jsou báječné nejen na podzim. Tyto odstíny jsou často podceňované, ale jediný pohled na tento podzimní dekor obývacího pokoje ukazuje, jak komplexní a zajímavé mohou tyto často přehlížené odstíny být. Můžete si tak příjemnou atmosféru útulného podzimu užívat třeba po celý rok.

Přidejte malé koberečky

Pokud byste k podzimní výzdobě měli vybrat jedinou věc, pak to musí být malé koberečky. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak přidat barvu, teplo a texturu do svého pokoje na podzim, je využít univerzální – a snadno vyměnitelný – koberec. Koberce a běhouny, které jsou flexibilnější než na pevno přidělané koberce nebo jiná forma pevné podlahové krytiny, nabízejí fantastický způsob, jak změkčit tvrdou kamennou, dlážděnou nebo dřevěnou podlahu, a lze je také vrstvit a vytvářet nové vzhledy.

Užijte si venkovní posezení u ohniště

Co může být na podzim útulnější než posadit se k žhnoucímu ohni s šálkem svařáku a se  svými blízkými si užít příjemný večer plný pohody?

Nejlepší samozřejmě je, pokud máte na zahradě vlastní ohniště nebo venkovní krb. Pak už stačí jen vzít ven křesílka, přidat teplé deky a polštáře a je hotovo. Ani ostatní, kteří nemají vlastní ohniště, však nemusí přijít zkrátka. Na řadě míst jde využít možnost veřejného ohniště, kde si stačí rezervovat termín a zajistit dostatek teplých dek i jídla či pití, které vás příjemně zahřeje.

ZDROJ: https://www.homesandgardens.com/ideas/fall-decor-ideas
ZDROJ obrázku: Image by Melk Hagelslag from Pixabay

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button