Dům a zahradaRady a tipy

Domácnost se zvířetem: Využijte tyto triky, abyste se vyhnuli zápachu i zničenému nábytku

Láska k domácím mazlíčkům a jejich chov doma s sebou nese několik omezení. Začíná to zablácenými stopami na podlaze, chlupy na textilu, a pokračuje skvrnami od jídla nebo náhodnými zvratky či močí na koberci. Jednoduše řečeno, je toho hodně, o co se musí majitelé domácích mazlíčků postarat. A to ani nemluvíme o vašich hostech, kteří přítomnost zvířete v domácnosti velmi rychle vycítí kvůli zápachu – vy jej necítíte, ale oni velmi dobře. A bez ohledu na to, jak dobře se snažíte váš dům uklízet, udržování čistoty a pořádku může být poměrně náročným úkolem.

Proto se vám mohou hodit tyto snadné úklidové hacky a chytré organizační techniky, které vám pomohou udržovat svůj dům čistý a svěže vonící.

1. Hloubkový úklid jako pevný zvyk

Bez ohledu na to, jak moc vám to připadá jako náročný úkol, zvykněte si hloubkově čistit předměty používané vaším domácím mazlíčkem, jako jsou hračky, krmivo, misky na vodu, deky, přehozy nebo jakékoli jiné věci, které váš mazlíček používá téměř denně. Odstraníte tak zárodky bakterií a zápach, čímž dosáhnete čistoty a zabráníte šíření bakterií a zárodků ve vaší domácnosti.

2. Skutečný domov pro vašeho domácího mazlíčka

Nemůžete očekávat, že se váš domácí mazlíček bude chovat jako dospělý člověk. Vyvarujte se proto využívání drahých věcí, které se mohou snadno poškodit. Pro svůj klid, čistý dům a ukázku organizačních schopností udržujte podlahu holou a ideálně bez jakýchkoliv koberců, abyste ji mohli snadno setřít hadrem a umýt vodou.  Koberce si schovejte jen do místností, kam domácí mazlíček nemůže.

3. Vyrobte si vlastní deodorant vhodný pro domácí zvířata

Máte-li doma domácího mazlíčka, vyrobte si vlastní přírodní deodorant, který zajistí bezpečnost vašeho mazlíčka a zároveň zabrání typickému zápachu po domácích mazlíčcích. Jak na to? Smíchejte 1 šálek teplé vody, 1 šálek bílého octa, 4 lžíce jedlé sody a několik kapek oblíbeného esenciálního oleje. Můžete jej nastříkat na oblíbená místa vašeho domácího mazlíčka.

4. Boty ukládejte do skříní

Boty jsou oblíbenou věcí k rozkousání, zejména pro psy. Nechte boty chvíli bez dozoru a určitě brzy budete hledat, kam se poděla druhá bota do páru. Jako prevenci proto ukládejte boty do uzavřené skříně. Ušetříte tak čas a námahu vynaloženou na úklid.

5. Uchovávejte rostliny mimo dosah vašeho mazlíčka

Pro milovníky domácích zvířat a rostlin je těžké udržet obojí pohromadě. Domácí mazlíček rozhodně není přítelem květin – a nezáleží, zda jde o psa, kočku nebo králíka. I kdyby nic jiného, psi mají tendenci rostliny počůrávat. Proto mějte rostliny na vyšších policích mimo dosah vašeho domácího mazlíčka.

6. Snadno čistitelná tkanina pro vaši pohovku

Bez ohledu na to, jaká pravidla stanovíte, váš domácí mazlíček na pohovku vyleze – to se prostě nedá uhlídat. Proto si vyberte látku pohovky, která se snadno čistí a kterou můžete pravidelně prát a dezinfikovat. Téměř denně nastříkejte kvalitní dezinfekční prostředek na místa, kde váš mazlíček rád sedává, a udržujte tak pohovku svěží a čistou.

7. Uklízejte hned

S domácím mazlíčkem se doma stávají nehody; musíte být rychlí a vyčistit je dříve, než je váš mazlíček roznese po celém bytě a zanechá za sebou stopy. Pokud se jedná o mokré bláto, můžete před čištěním počkat, až uschne. Pokud se však zvíře počůrá, pozvrací, oslintá apod. ihned jej otřete a nastříkejte přírodní deodorant, abyste odstranili zápach.

8. Vybírejte odolné materiály

Vyberte si odolnou a omyvatelnou látku pro svůj nábytek, ať už jde o potahy na pohovky, polštáře, prostěradla, přehozy na postele, koberce nebo jakékoli jiné vybavení vaší domácnosti. Nezapomeňte, že váš domácí mazlíček je součástí vaší rodiny a nemůžete mu zabránit v tom, aby vám lezl po pohovce nebo posteli.

ZDROJ: https://www.homify.co.uk/ideabooks/9230485/10-smart-cleaning-and-organization-hacks-for-pet-owners
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Dominic Buccilli: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/zvire-pes-domaci-mazlicek-roztomily-981062/

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button