NezařazenéRady a tipyZdraví

Květiny, které vylepší váš spánek

Květina ve vašem bydlišti nemusí sloužit pouze jako slušivá dekorace. Jak je známo, rostliny jsou totiž velice prospěšné našemu zdraví – ať už se zklidňujícími anebo jinými účinky. Květiny dokonce působí blahodárně na náš spánek, některé významně více než ty ostatní. My pro vás máme pět květin, které byste si měli rozhodně pořídit právě kvůli této zázračné vlastnosti. Věřte nám, že se váš spánek o mnoho zlepší!

Palma areková

Tato rostlina ve vašem pokoji vyčistí vzduch a zbaví vás toxinů a oxidu uhličitého – to uvolňuje velké množství vlhkosti do vzduchu. Pomůže vám zejména během zimních měsíců, kdy vám váš topný systém nepříjemně vysušuje vzduch.

Aloe Vera

Kromě své léčivé schopnosti je Aloe Vera nejúčinnější rostlina, co se týče odstranění chemikálií z ovzduší a vašeho okolí. Aloe Vera také vydává v noci kyslík – což je pro rostliny opravdu netypické. Celkově se vám zaslouží o dostatečný přísun kyslíku a o velmi kvalitní spánek.

Fíkus malolistý

Benjamina je číslo jedna v čištění ovzduší. Odstraňuje více než 70% nebezpečných látek jako jsou benzen, čpavek nebo toluen – právě tyto škodliviny se mohou uvolňovat z méně kvalitních linoleí nebo dřevotřískových desek. Fíkus Benjamina je navíc skvělou dekorativní květinou do každého pokoje, je to celkově úžasná květina.

Tchynin jazyk

Tato květina je učiněným zázrakem na váš dýchací a imunitní systém. Přispívá ke snížení bolesti hlavy a vysokého krevního tlaku, navíc stejně jako Aloe Vera produkuje kyslík a odstraňuje oxid uhličitý. S touto rostlinou bude váš spánek o mnoho plynulejší a klidnější.

Ledviník ztepilý

Ledviník ztepilý je bohatý na esenciální oleje, flavonoidy a další potřebné látky – to znamená, že tato květina je vynikajícím regulátorem pro váš nervový systém. Pomůže vám s bolestí hlavy i s nepříjemným stresem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button