Dům a zahradaRady a tipy

Čistá a bezpečná koupelna díky octu

Každý z nás by se měl snažit udržit byt čistý a hygienický a to zejména v místech, kde je naše tělo bakteriemi ohrožováno nejvíce. Čistící a dezinfekční prostředky ale bohužel nejsou vždy 100% účinné, je tedy dobré znát alternativy, která vám pomohou dosáhnout co nejlepších výsledků i jinak. My v Nápadovu jsme pro vás dnes připravili efektivní a jednoduchý způsob, díky kterému bude vaše koupelna skutečně čistou a bezpečnou.

Budeme potřebovat:

  • sklenice 9% octa
  • soda nebo jódový roztok

A jak na to? (použití se sodou)

Nejprve zahřejeme sklenici octa na 40 °C a tu pak promícháme s sodou. Na 200ml octa bude potřeba 1 lžíce sody. Používáte-li jód, poměr by měl být přesně 1:1. Výslednou směsí vylijeme toaletu a tu pak necháme působit po dobu několika hodin. Je určitě lepší, když toto provedete přes noc, nemusíe tak nikoho vyhánět od toalety. Tento způsob je snadný a rychlý a můžete jej používat opakovaně až několikrát do týdne.

Použití bez sody

Vypusťte nádrž na vodu a uzavřete kohoutek. Otřete vnitřní povrch nádrže suchým hadříkem a dále naneste na hadřík ocet. Tím pak přetřeme špinavou anebo obarvenou plochu a vyčkáme několik hodin. Po 2-6 hodinách půjde nečistota snadno dolů třeba pomocí škrabky (ne však niklové).

 

 

 

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button