Krása a módaRady a tipy

Kokosový olej a vlasy – jak může pomoci?

Kokosový olej je opravdovým lékem a zázrakem na vše. Můžete jej používat pro zdravější formu smažení, na vlasy, tělo, pleť, nehty a dokonce umí pomoci i se zdravím. Můžete jej používat jako zvlhčovač nebo si jednu lžíci rozmíchat ve své ranní kávě. Pozitivní účinky jsou opravdu široké.

Jak funguje kokosový olej?

Kokosový olej je jedinečný, protože je podobný struktuře lipidů vlasů, takže je schopen proniknout do vlasů víc, než jiné oleje. Výsledky jsou viditelné velmi rychle. Když jej budete používat pravidelně, dvakrát až třikrát týdně, můžete zvýšit lesk vlasů, usnadnit jejich česání. Normální vlasy stačí ošetřovat dvakrát až třikrát týdně, máte-li vlasy jemné, používejte méně. Pokud jsou vaše vlasy poškozené, pak je pomůže vyléčit a pomoci v jejich pevnosti.

Aplikace před mytím

Kokosový olej může začít pracovat ještě dřív, než začnete vlasy mýt. Aplikujte je na vlasy před šamponováním. Ošetřete vlasy po dobu 15 až 30 minut s kokosovým olejem. Vlasy chráníte před vstřebáváním velkého množství vody. Zvolte ten správný kokosový olej a vaše vlasy vám poděkují. Pokud se pokožka hlavy mastí, pak použijte kokosový olej jen na střední část vlasů a konečky, vynechejte kořínky.

Kokosový olej na noc

Kokosový olej můžete použít také jako masku na vlasy. Jednoduše jí aplikujte před spaním, jděte spát a ráno umyjte tak, jak jste zvyklí. Přes noc budou vaše vlasy získávat intenzivnější léčbu, uděláte pro něj maximální možné věci. Kokosový olej by měl vlasy změkčit a také je uhladit. Máte-li citlivou nebo mastnou pleť, pak dávejte při používání kokosového oleje pozor, musíte si pořídit nerafinovaný kokosový olej.

Kokosový olej na lesklé vlasy

Kokosový olej použijte v menším měřítku a aplikujte na konečky. To zanechává vlasy lesklé a jemné. Rovněž vám kokosový olej pomůže chránit vlasy před tepelnou úpravou a také před vlhkostí. Pomáhá celkově při práci s vlasy, chrání je.

Kokosový olej jako kondicionér

Kokosový olej se používá na vlasy zejména jako kondicionér, jde o skvělý doplněk, který pomůže vaše vlasy hydratovat. Sáhněte po nerafinovaném kokosovém oleji a zařaďte mezi rutiny v péči o vlasy. Nebudete tak muset hledat ten správný kondicionér, které vaše vlasy posílí a pomůže jim. Pokud si netroufáte na klasický kokosový olej, můžete sáhnout po přípravcích, které kokosový olej obsahují. Některé kondicionéry nebo masky na vlasy mohou obsahovat výtažky z kokosového oleje, které nemalou měrou pomohou vašim vlasům.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button