Zdraví

3 věci, které byste měli po jídle vynechat

V dnešním světě bohužel většina z nás žije v nepříjemném stálém nedostatku času – to by ale nemělo mít vliv na naše každodenní rutiny. Například bychom neměli nikdy chodit do sprchy, čeká-li na nás snídaně. Zajímá vás proč? Dozvíte se – máme pro vás pět věcí, které byste před jídlem měli vynechávat (jinak si říkáte o zdravotní potíže)!

Sprcha

Ve vaně anebo sprše se našeho teplota zvýší a ve snaze vyrovnat se s tím posílá tělo trochu více krve do kůže, než je obvyklé. To pak může narušit proces trávení a vy jste pak v práci unavení a méně výkonní. Sprchu byste si měli dopřát spíše až 30 minut po jídle!

Spánek

Mýtus, že jídlo před spaním je příčinou obezity se podařilo vyvrátit již dávno. Nicméně bychom ale neměli ignorovat jiné reálné hrozby jako je třeba pálení žáhy, říhání a překyselenost organismus. Kromě toho bylo prokázáno, že spánek neprodleně po jídle bývá faktorem k náběhu na mrtvici. Odborníci říkají, že do postele bychom se měli odebrat až dvě hodiny po jídle!

Kouření

Při trávení jsou všechny naše systémy aktivovány, co to ale znamená pro kuřáky? Nikotin a jiné škodliviny z cigaret se absorbují dvakrát větší silou. Kromě toho se také prokázalo, že tabák může významně blokovat vstřebávání vitamínů a minerálních látek. Nejlepší by bylo samozřejmě přestat kouřit úplně, pokud si ale nedokážete cigarety odepřít, vyčkejte s nimi alespoň dvacet minu po jídle!

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button